Vyhľadávanie zájazdu

Santorini - klenot Egejského moraTermíny a ceny

Santorini - klenot Egejského mora

Úvod - Ostrov Santorini je ozajstným klenotom Egejského mora. Patrí medzi najkrajšie grécke ostrovy a je ideálnym miestom pre romantickú dovolenku. Nádherné tyrkysové vody sú v kontraste s typickými bielymi domčekmi a plážami s tmavým sopečným pieskom. Ostrov je unikátnou atrakciu s vysokými skalnými útvarmi, na ktorých nájdeme malé dedinky, niektoré až vo výške 200 metrov nad morom, odkiaľ sa ponúkajú nádherné výhľady.

Ubytovanie - 3* hotel

Stravovanie - raňajky

1. deň - Odlet z Viedne na nádherný ostrov Santorini. Prílet na ostrov a presun do hotela. Deň určený na oddych.

2. deň - Po raňajkách sa vydáme na lodný výlet (trvanie cca 6 hodín). vyrazíme z prístavu Athinios s tradičnou drevenou loďou k malým ostrovom, ktoré sú domovom vulkánov, horúcich prameňov a tradičných dediniek. Na ostrove Nea Kameni navštívime aktívny vulkanický kráter a dozvieme sa o tom, ako vulkanické erupcie už stáročia kreujú povrch Santorini. Ďalšou zastávkou bude ostrov Plaea Kameni, kde budeme mať šancu zaplávať si v termálnych vulkanických prameňoch. pozrieme sa i na sesterský ostrov Thirassia, kde budeme mať voľný čas, počas ktorého budeme môcť navštíviť malebnú dedinku Manolas, hlavnú dedinku Thirassia alebo jednoducho budeme relaxovať v malom turistickom prístave a nasajeme pravú grécku atmosféru v miestnych tavernách.

3. deň - V dnešný deň nás čaká trošku turistiky. Turisti po celom svete označujú túto obľúbenú turistickú trasu za najkrajšiu túru na Zemi. Prejdeme sa okrajom sopečnej kaldery, odkiaľ sa nám naskytne nádherný panoramatický výhľad na Egejské more, stredomorský ostrov a na bielo vyblednuté kykladské kaplnky s modrou farbou. Vydajte sa spolu s nami a so svojím sprievodcom na scénickú jazdu po starej ceste mulíc, ktorá spája hlavné mesto Santorini Fira s pobrežnou dedinou Oia. Cesta nás povedie okolo dediny Imerovigli, ktorá sa vyznačuje tradičnými kykladskými domami a stavbami a kláštorom svätého Mikuláša. Pokračovať budeme popri ikonickej pravoslávnej kaplnke Proroka Eliáša, ktorá sa nachádza na vrchole hory a ponúka malebný výhľad na okolité dediny a panorámu. Dostaneme sa až k dedinke Oia, kde si pripravíme fotoaparáty, nakoľko sa nám naskytne nádherný výhľad na ostrov Thirassia.

4. deň - Nevynecháme ani miestnu históriu a vydáme sa na Historical tour (trvanie cca 8 hodín). Objavíme jedno z najdôležitejších prehistorických miest na svete, osídlenie Akrotiri, tzv. Egejské Pompeje, ktoré pochovala sopečná erupcia v 17. st. p.n.l. a ostalo ukryté pod zemou a sopečným popolom 3500 rokov. Vychutnáme si nádhernú panorámu z najvyššieho bodu Santorini, z hory Proroka Eliáša, odkiaľ uvidíme celý ostrov. Nakukneme i do jedného z vinárstiev na ostrove, kde ochutnáme 3 druhy miestneho vína. Pokračovať budeme do dedinky Pyrgos, ktorá je najvyššie položenou dedinou na ostrove  a je známa výrobou bieleho vína Assyrtiko. V tradičných strmých uličkách sa nachádza množstvo taverien, galérií a malých butikov.

5. deň - Voľný deň, pobyt na pláži.

6. deň - Do transferu osobné voľno, odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - leteckú dopravu z Viedne vrátane letiskových a servisných poplatkov, 5x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, miestne transfery, výlety podľa programu, sprievodcu CK

Celková cena nezahŕňa - doplatok za izbu 1/1, pobytovú taxu, manažment PCR testovania pred odletom, komplexné cestovné poistenie, pobytovú taxu – platí sa na mieste v ubytovacom zariadení, zväčša prvý alebo posledný deň pobytu. Jej výška závisí od kategórie ubytovania, pričom sa pohybuje vo výške 0,50-4,00 EUR/izba/deň.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -