Vyhľadávanie zájazdu

Sardínia - Karibik Stredomoria leteckyTermíny a ceny

Sardínia - Karibik Stredomoria letecky

Úvod - 8-dňový letecký zájazd

Perex - Sardínia, nádherný, rozlohou druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori, ktorého vnútrozemie je charakteristické horskými masívmi a pamiatkami na rôzne obdobia histórie a more krištáľovo čistou vodou. Počas tohto poznávacieho zájazdu je možné fakultatívne navštíviť aj krásny ostrov Korzika.

Ubytovanie - 7x v hoteli 3*

Stravovanie - 7x raňajky

Poznámka - Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava - Lietadlo, počas pobytu mikrobus resp. autobus.

1. deň - Odlet do Olbie. Privíta nás kúzelný ostrov s nezničenou prírodou a stopami dávnej histórie, ktorý uspokojí požiadavky aj najnáročnejších, s túžbou po poznaní, komforte a pohode. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň - Raňajky. Odchod do Palau na celodenný fakultatívny výlet pozdĺž súostrovia La Maddalena a Caprera.  Súostrovie siedmych ostrovov a ostrovčekov, ktoré boli vyhlásené za národný park, slúžili počas vojny ako dôležitý oporný bod chrániaci prieplav medzi Sardíniou a Korzikou.  Kúpanie na nádherných kamenných a piesočnatých plážach nám zaručí skvele strávený deň. V pozoruhodnom stredisku Porto Cervo nakukneme, kde a ako prežíva dovolenku svetová smotánka. Ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň - Raňajky. Dnešný deň strávime pobytom pri mori. Pre záujemcov sa ponúka možnosť výletu trajektom na francúzsky ostrov Korzika (fakultatívne).  Spoznáme jedinečné mesto Bonifacio, ktoré sa svojou dokonalou polohou na vrchole bielych útesov začlenilo medzi najväčšie pozoruhodnosti Európy. Výlet loďkou pod skalnými útesmi nám otvorí neopakovateľný výhľad na mesto. Možnosť prechádzky po pobrežných útesoch.  Trajektom sa vrátime na ubytovanie späť na Sardíniu, fakultatívne večera.

4. deň - Po raňajkách sa presunieme k mysu Capo Caccia, podzemnému labyrintu mystických záhadných jaskýň, objavenému v r. 1700. Najznámejšia spomedzi jaskýň je Grotta di Nettuo, bájne sídlo boha Neptúna, do ktorej sa dostaneme zdolaním 656 schodov (fakultatívne). Ďalej budeme pokračovať do mestečka Alghero, osídleného prisťahovalcami z Barcelony a Valencie, ktoré si dodnes zachováva katalánsky charakter. Ožíva tu katalánsky jazyk, kultúra a prehlbuje sa španielsky duch. Prezrieme si staré mesto s krásnymi dláždenými uličkami, spleťou priechodov, hradbami s cimburím a obrannými vežami.  Zoznámime sa s najvýznamnejšími pamiatkami - Torre di Porta známa ako Židovská veža, Dóm v štýle katalánskej gotiky s výnimočným aragónskym portálom, kostol San Francesco s osemuholníkovou zvonicou a Casa Doria, sídlo rodu, ktorý vládol mestu pred Španielmi. Naša cesta bude pokračovať do malebného mestečka Bosa so skalnatými zátokami, divokými scenériami a historickým jadrom šplhajúcim sa po svahu kopca až k vrcholu, ktorý korunuje Castel di Serravalle (zastávka). Ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň - Raňajky. Cestou na juh ostrova sa zastavíme na polostrove Sinis s krásnymi piesočnatými plážami (ocenené modrou vlajkou EÚ). Naskytá sa šanca okúpať sa a tiež vrátiť sa do obdobia Féničanov, ktorého dôkazmi sú pozostatky prístavu Tharrus. Sardínia je posiata množstvom megalitických stavieb nazývaných Nuraghi. Najväčší a s veľkou pravdepodobnosťou najstarší nuragycký komplex sa nachádza v Barumini (pamiatka UNESCO).  Záhada tajomnej civilizácie, ktorá po sebe nechala tieto podivné objekty s vežami v tvare kužeľa pochádzajúce z r. 1 800 – 300 pred n.l. je stále neodhalená (návšteva). Ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň - Raňajky. Dnes spoznáme hlavné mesto ostrova Cagliari s príťažlivým severoafrickým koloritom starého mesta. Poprechádzame sa medzi tavernami a reštauráciami v štvrti Marina, pozrieme si kopcovitý labyrint stredovekej štvrti Castello, do skaly vyhĺbený amfiteáter z rímskeho obdobia, cenné interiéry katedrály Panny Márie, či Cittadellu dei Musei - bývalú kráľovskú zbrojnicu, obdivovanú každým návštevníkom.  Presun cez vnútrozemie na východné pobrežie Sardínie, v priebehu ktorého možno zazrieme plameniaky. Ubytovanie v okolí Orosei, fakultatívne večera.

7. deň - Raňajky. Fakultatívny lodný výlet so zastávkami na najkrajších a najodľahlejších plážach v Stredomorí. Uvidíme Cala Goloritze, Cala Mariola, Cala Sisine, Cala Luna pripomínajúcu tvarom aj názvom Mesiac a jaskyňu Bue Marino s prehistorickými rytinami.  Ubytovanie, fakultatívne večera.

8. deň - Raňajky. V závislosti od letových časov pobyt pri mori, transfer na letisko, odlet z Olbie do Viedne, a transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu na trase Bratislava / Viedeň – Olbia – Bratislava / Viedeň, servisné poplatky, v prípade odletu / príletu do Viedne transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, autokarovú dopravu počas pobytu, 7x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, lodný výlet na Maddalenské súostrovie, sprievodcu CK. 

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu 220 EUR, za 7 večerí 195 EUR, za fakultatívny výlet na Korziku 55 EUR. Vstupy, fakultatívne výlety, pobytovú taxu, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -