Vyhľadávanie zájazdu

Sicília - poznávanie a relax v rovnováheTermíny a ceny

Sicília - poznávanie a relax v rovnováhe

Úvod - 8-dňový letecký zájazd

Perex - Katánia odetá aj do lávového kameňa je živým dejiskom histórie miešajúcej sa s prítomnosťou a jej barokové stavby sú svedectvom znovuzrodenia po zemetrasení v 17. storočí. Malebná Taormina, grécke divadlo, Etna až do výšky 2900 metrov, malebné mestečko Noto, nádherná Ragusa postavená na kopci medzi údoliami, Modica so 400 ročnou čokoládovou tradíciou, more s krásnymi plážami, a Syrakúzy so svojím zlatým obdobím, vám roztočia pravú sicílsku odyseu.

Ubytovanie - 7x v hoteli 4*

Stravovanie - 5x polpenzia s nápojmi počas večere, 2x all inclusive (počas dní pobytu pri mori).

Poznámka - Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava - Lietadlo a počas pobytu mikrobus resp. autobus.

1. deň - Transfer z Bratislavy do Viedne, odlet do Katánie. Prvé hodiny strávime v Katánii, zničenej zemetrasením v roku 1693, ktorá je dnes mestom najnápadnejších barokových pamiatok z lávového kameňa na Sicílii. Pri prehliadke určite nevynecháme Dómske námestie s krásnou katedrálou, kostol San Benedetto, záhradu Giardino Bellini, archeologický park a ďalšie zaujímavosti. Presun na ubytovanie, večera.

2. deň - Po raňajkách sa presunieme do malebnej Taorminy, jedného z najkrajšie položených miest na Sicílii. Z gréckeho divadla si vychutnáme nádherný pohľad na stále činnú sopku Etnu, ktorú si popoludní pozrieme celkom zblízka.  Autobusom sa dopravíme do nadmorskej výšky  1900 m.n.m., odkiaľ možno lanovkou a následne terénnymi autami pokračovať až do výšky 2900 m.n.m. do oblasti lávových polí (fakultatívne). Návrat do hotela, večera.

3. deň - Raňajky, individuálne voľno, oddych na pláži, možnosť kúpania sa v mori, stravovanie all inclusive.

4. deň - Raňajky. Dnes spoznáme Syrakúzy, podľa rímskeho konzula Cicera najkrajšie grécke mesto (3.-5. storočie p.n.l.). Prezrieme si Katakomby San Giovanni, archeologický park Neapolis so slávnym Dionýzovým uchom a prekrásnym gréckym divadlom a ďalšie zaujímavosti. Prejdeme sa historickým centrom na ostrove Ortigia s Apolónovým chrámom a katedrálou. Deň zakočíme ochutnávkou miestneho vína. Návrat na ubytovanie, večera.

5. deň - Raňajky, individuálne voľno, oddych na pláži, možnosť kúpania sa v mori, stravovanie all inclusive.

6. deň - Po raňajkách sa vyberieme po pobreží smerom na juh, kde naším cieľom bude mesto Noto. Vďaka svojim pamiatkam v štýle sicílskeho baroka, bolo v roku 2002 zaradené do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO. Pri prehliadke nevynecháme paláce – Palazzo Nicolaci a Palazzo Ducezio, Baziliku San Salvatore a Katedrálu San Nicolo, ktorá bola niekoľkokrát poškodená zemetrasením a po poslednom v roku 1997 prešla mohutnými rekonštrukčnými prácami, trvajúcimi až do roku 2007, kedy bola znovu otvorená pre verejnosť. Popoludní návšteva  bývalej rezidencie z obdobia neskorej Rímskej ríše Villa del Tellaro s pozoruhodnými mozaikami. Návrat na ubytovanie, večera.

7. deň - Raňajky. Dnes vyrazíme do vnútrozemia ostrova. Čaká nás mesto Ragusa (UNESCO), vybudované na vápencovom kopci medzi dvoma hlbokými údoliami.  V hornej časti mesta (Ragusa Superiore) si pozrieme Katedrálu San Giovanni Battista s fasádou v štýle sicílskeho baroka. Dnes tiché námestie, ktoré katedrálu obklopuje, bolo kedysi rušným mestským trhom. V starej spodnej časti (Ragusa Ibla) nevynecháme Katedrálu San Giorgio, kostol Santa Maria dell´Itria, postavený maltskými rytiermi v 17. storočí, ani záhradu Giardino Ibleo. Záhrada bola vybudovaná v roku 1858 z iniciatívy miestnej šľachty. Zdobia ju palmy, libanonské cédre, judášove stromy aj citrusy.  Z Ragusy sa presunieme do ďalšieho mesta na zozname UNESCO -  Módica, ktoré sa okrem vzácnych pamiatok (kostol San Giorgio, Castello dei Conti a iné) hrdí aj 400 ročnou tradíciou vo výrobe čokolády. Nájdeme tu množstvo obchodíkov s touto sladkou pochúťkou, ktorej určite neodoláme.  Návrat na ubytovanie, večera.

8. deň - Transfer na letisko, odlet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Autokarovú dopravu podľa programu. 5x ubytovanie s polpenziou (vrátane nápojov) v hoteli 4*. 2x ubytovanie s all inclusive. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -