Vyhľadávanie zájazdu

Škótsko - Lochness a whiskyTermíny a ceny

Škótsko - Lochness a whisky

Úvod - 8-dňový letecký zájazd.

Perex - Čo vás čaká počas objavovania najpôsobivejších častí Škótska? Historický Edinburgh, hrad Stirling, Eilean Donan Castle, drsný a zároveň krásny ostrov Skye, záhadami opradené jazero Loch Ness, Rosslyn Chapel s výminočnou ukážkou umenia kamenárskej výzdoby a množstvo nezabudnuteľných zážitkov ako napríklad ochutnávka whisky v tradičnej škótskej pálenici.

Ubytovanie - 7x v 3* hoteloch

Stravovanie - 7x raňajky, 6x večera

Poznámka - Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava - Letecká doprava, autokarová doprava počas pobytu.

1. deň - Prílet do Edinburghu. Cestu za poznaním škótskej histórie a kultúry začneme v monumentálnej Rosslyn Chapel. Vyznačuje sa množstvom nádherných kamenárskych prác opradených legendami a je dejiskom poslednej kapitoly knihy Dana Browna Da Vinciho kód. Opátstvo Melrose Abbey je ďalšou zastávkou. Jedno z najbohatších škótskych opátstiev ukrývajúce srdce Roberta I. Ubytovanie, fakultatívne škótsky večer.

2. deň - Raňajky. Stredoveký Edinburgh, všeobecne pokladaný za jedno z najúžasnejších miest na svete. Zelené Princes street gardens či Calton hill ponúkajú tie najkrajšie panormámy. V hlavnom meste Škótska sa  vydáme po dláždenej Royal Mile – Kráľovskej míli okolo katedrály St. Giles až k palácu  Holyrood, oficiálnej škótskej rezidencii kráľovnej. Edinburghský hrad po stáročia menil svoju funkciu - od pevnosti cez kráľovský palác až po štátnu väznicu. Dnes ukrýva škótske korunovačné klenoty, vrátane povestného korunovačného kameňa osudu, pamiatku na škótskych kráľov, ulúpené a neskôr navrátené Angličanmi. Kto má odvahu môže navštíviť „Mary Kings Close“ – svet tajomných podzemných ulíc, kde v 17. storočí zastal čas. Ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň - Raňajky. Pozrieme si Falkirk Wheel, prvý unikátny otáčavý lodný výťah na svete. Spája prieplavy Union a Fort & Clyde tak, aby zabezpečil plynulý prechod medzi Glasgowom a Edinburgom. Návšteva stredovekého mesta a ohromujúceho hradu Stirling, ktorý podľa legendy vytrhol z rúk kráľ Artuš Anglosasom. Cestou na sever sa na brehu najväčšieho škótskeho jazera Loch Lomond zastavíme v rozprávkovej dedinke Luss. Prejazd cez tajuplné močariská Rannoch Moor a horské zelené údolie Glencoe (písali sa tu veľké dejiny Škótska, keď tu v r. 1692 došlo k masakru členov klanu Mac Donaldovcov), pomedzi horské masívy, okolo hlbokých kaňonov. Ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň - Raňajky. Možno sa nám podarí zazrieť odfukujúci vlak na Glenfinnan Viaducte, jednokoľajovom železničnom moste, ktorého unikátnosť využili aj pri natáčaní filmu o Harry Potterovi. Prestávka vo Fort William - vstupnej bráne do Škótskej vysočiny a vyhliadka na najvyššiu horu Veľkej Británie, Ben Nevis (1 344 m n. m.). Údolím Five Sisters sa dostaneme k najfotografovanejšiemu hradu ostrova, Eilean Donan Castle, ktorý je akoby hradnou strážou pred neďalekým ostrovom Skye. Ubytovanie. Fakultatívne večera.

5. deň - Raňajky. Ostrov Skye, najväčší ostrov Vnútorných Hebridov, je považovaný za najdivokejší, najdrsnejší a zároveň najkrajší zo škótskych ostrovov. Čaká nás bizarná krajina polostrova Trotternish, podivuhodný terén plný kamenných ihiel a veží – Quiraing, 49 m vysoký monolit Old Man of Storr, jedinečné útesy Kilt Rock, ostrovný skanzen, hrad Dunvegan Castle, sídlo vodcov klanu Mc Leodovcov a farebný prístav Portree, prístav kráľa. Návrat na ubytovanie. Fakultatívne večera.

6. deň - Raňajky. Na brehu jazera Loch Ness sa ocitneme pred zrúcaninami hradu Urquarth, ktorý je najideálnejším miestom na pozorovanie záhadnej príšery Nessie. Tmavé, hlboké vody ukrývajú však aj množstvo iných tajomstiev. Popoludní navštívime hrad Dunrobin Castle alias škótsky Neuschwanstein, ktorý je od 13. st. sídlom rodu Sutherlandovcov. Väčšina zo 150 miestností na tomto hrade je sprístupnená verejnosti. Ubytovanie, fakultatívne večera.

7. deň - Raňajky. Zastávka v malebnom mestečku Pitlochry obklopeného krásnou prírodou. Aké by to bolo Škótsko bez ochutnania pravej whisky? Tradičná škótska pálenica Blair Athol nás pozýva na exkurziu s degustáciou. Popoludní nás čaká nás St. Andrews, mesto na pobreží Severného mora, s rozvalinami kedysi najväčšej škótskej katedrály. St. Andrews sídlom najstaršej univerzity Škótska a pravlasť golfového športu. Práve tu v r. 1754 vznikol 1. golfový klub, na ktorého trávnikoch sa hrá dodnes. Ubytovanie a fakultatívne večera.

8. deň - Skoré raňajky. Transfer na letisko v Edinburghu a odlet.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu do Edinburghu, vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfery BA-letisko-BA (v prípade odletu mimo Bratislavy). Autokarovú dopravu počas pobytu. 7 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami. 6 x večeru a ochutnávku whiskey. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Vstupy a cestovné poistenie. Doplatok za 1/1. Doplatok za škótsky večer.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -