Vyhľadávanie zájazdu

To najlepšie z FloridyTermíny a ceny

To najlepšie z Floridy

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie 2 hodiny pred odletom a odlet do Miami. Po prílete transfer a nocľah južne od Miami.

deň 2 - PO 50 MOSTOCH DO KEY WEST: Výpravná cesta po úžasnej diaľnici Overseas Highway vedúcej pásom ostrovčekov Keys prepojených viac než 50 mostmi - najdlhší z nich meria 11 km. Počas jazdy po diaľnici uvidíte súbežne sa tiahnúce zvyšky bývalej železničnej trate, ktorú z Miami na Key West vybudoval v roku 1912 železničný magnát Henry Flagler. Bez tohto miliardára a filantropa a pochopiteľne bez jeho železnice by Florida zaspala pekných pár rokov civilizačného vývoja. Keys ponúkajú všetko, čo Američania milujú a turisti obdivujú: fajnové rezidencie, víkendové chatrče, stovky hotelov ukrytých v pobrežnej džungli, rybolov, azúrovo modré more, pláže, jachty a tiež SP John Pennecamp Coral Reef s rozsiahlou kolóniou živých koralov a možnosťami potápania a šnorchlovania. Cesta končí v najjužnejšom bode severoamerického kontinentu v Key West, ktorý delí od kubánskej Havany iba 130 km oceánu. Toto živé miesto s príchuťou Karibiku preslávil uvoľnený spôsob života, skvelá kuchyňa, elektrizujúca atmosféra a opovrhovanie zväzujúcimi pravidlami zvyšku Spojených štátov. Veď iba na dvoch miestach v USA sa dá prejsť s pohárom piva len tak na ulici: v New Orelans a na Key West. Starobylá ulička Duval Street, plná obchodíkov, krčiem a barov, býva pyšne nazývaná najdlhšou ulicou sveta, siaha totiž od Atlantiku až k Mexickému zálivu. Snaď aj preto sa tu uchytila početná enkláva českých novodobých prisťahovalcov, ktorí pôvodne prišli za prácou, ale domov sa im už nechcelo vrátiť. V rámci ceny zájazdu tiež navštívime dom spisovateľa Ernesta Hemingwaya, ktorý tu napísal niekoľko svojich románov. Nocľah v Key West.

deň 3 - NP EVERGLADES - NAPLES: Dnes nás čaká cesta späť na floridskú pevninu a návšteva farmy aligátorov pri Národnom parku Everglades. Do tejto unikátnej prírodnej rezervácie, kde v nepreniknuteľných močiaroch mangrovových hájov, utajených jazierok a plytkých riečok žijú stovky vtáčích druhov, floridskí panteri či kapustniaci, sa potom za divokými aligátormi vydáme na špeciálnom vznášadle. Tiež sa pozrieme na zaujímavý chov aligátorov. Nasleduje cesta pozdĺž hranice rezervácie Everglades a cyprusových hájov do prímorského Naples pri Mexickom zálive. Ubytovanie, voľný program, nocľah v Naples.

deň 4 - TAMPA BAY - ST. PETERSBURG: Cez očarujúci most Sunshine Skyway vkĺzneme do floridského letoviska St. Petersburg, kde sa okrem iného nachádza jedinečná zbierka obrazov Salvadora Dalího. Po okružnej jazde Tampou vyrazíme do mesta zábavy malých i veľkých - Orlanda, nocľah.

deň 5 - ORLANDO: MESTO ZÁBAVY: Dnes sa môžeme zoznámiť s niektorým zo zábavných parkov - napríklad s Disney World alebo Universal Studios s atrakciami inšpirovanými hollywoodskymi filmami. Dobrou voľbou je i Sea World s delfínmi, tuleňmi a kosatkami v pôsobivých show (vstupy fakultatívne). Nocľah v Orlande.

deň 6 - NASA CENTER – MIAMI: Pri návrate k pobrežiu Atlantiku navštívime (fakultatívne) Kennedyho vesmírne stredisko. Spoznáte základňu kozmického programu NASA, prípadne navštívite unikátnu expozíciu raketoplánu Atlantis, ktorý absolvoval 15 misií do vesmíru. Presun do Miami, nocľah.

deň 7 - MIAMI A SOUTH BEACH: Prehliadka mesta pláží a slnka s návštevou štvrte Miami. Každá z nich žije vlastným životom. Srdce mesta však bije v legendárnom Miami beach, resp. v jej elektrizujúcej časti South Beach s domami a hotelmi postavenými v nenútenom štýle pastelovej farby Art Deco v rokoch 1920 až 1930. To je to pravé miesto širokých pláží, sporo odetých a na Ameriku nezvyčajne krásnych dievčat, svalnatých mladíkov, stoviek reštaurácií a kaviarní, barov, žiariacich neónov a nočnej zábavy. Zavítame tiež do Little Havana s odkazom kubánskej emigrácie (v Miami ich žije takmer milión), moderného Coconut Grove, Coral Gables s luxusnými domami vybudovanými v španielskom a talianskom slohu v 20. rokoch minulého storočia. Nocľah v Miami.

deň 8 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Dopoludnia voľno na pláži. Popoludní nasleduje transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

deň 9 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -