Vyhľadávanie zájazdu

To najlepšie z Tenerife - zelený sever a slnečný juhTermíny a ceny

To najlepšie z Tenerife - zelený sever a slnečný juh

Úvod - 8 - dňový letecký zájazd

Ubytovanie - 4* hotely

Stravovanie - polpenzia

Doprava - Letecky.

1. deň - Odchod z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet na Tenerife, Transfer do Puerto de la Cruz, ubytovanie v hoteli, večera.

2. deň - Po raňajkách sa stretneme so sprievodcom, kde si povieme o celom našom týždennom programe. Program začneme prechádzkou po historickom meste a prístave Puerto de la Cruz. Popoludní voľný program, možnosť kúpania na pláži Playa Jardin, individuálne návšteva slávnej botanickej záhrady alebo zábavného parku Loro.

3. deň - Po raňajkách odchod a návšteva hlavného mesta ostrova, Santa Cruz de Tenerife, v ktorom sa nachádza mnoho zaujímavostí, či už je to úchvatná moderná stavba Auditória od slávneho katalánskeho architekta Santiaga Calatravu, park Sanabria, kostol de la Concepción, alebo tzv. „Katedrála Santa Cruz“. Následne sa zastavíme na najkrajšej pláži Tenenerife, tzv. Teresitas – pláž s palmami, umelo navezená pieskom zo Sahary. Možnosť kúpania. Na sklonku dňa cez takmer opustený polostrov Anága s krásnym vavrínovým lesom. Návrat do hotela, večera.

4. deň - Po raňajkách odchod do šľachtického mestečka Orotava, jedného z najpôvabnejších miest na Tenerife, zasadeného v srdci rovnomerného údolia. Prejdeme sa malebnými uličkami s množstvom výstavných palácov a kostolov, nadchne nás nádherná výzdoba domov, dvorov a najmä nenapodobiteľné drevené balkóny (Casa de los Balcones), kostol Nepoškvrneného počatia, kvetinové námestie s radnicou. Pokračovanie do mesta Icod de los Vinos, jedného z najstarších na ostrove, založeného španielskymi kolonizátormi v 16. storočí. Budeme obdivovať zachovalé paláce zo 17. a 18. stor., zaujímavý starobylý park s renesančným kostolom San Marcos s nádhernou výzdobou z mexického zlata a striebra, z terasy ktorého potom uvidíme jedno z najväčších miestnych lákadiel – tisícročnú rastlinu dracenu, vysokú ohromujúcich 17 m. Presun do ďalšieho zaujímavého mestečka Garachico, v minulosti dôležitého prístavu a bohatého mesta, ktoré však bolo takmer úplne zničené sopečnou činnosťou a aj keď bolo mnoho budov obnovených, dodnes sú tu viditeľné následky ničivej erupcie sopky Chinyero. Návrat na ubytovanie, večera.

5. deň - Po raňajkách do univerzitného mesta San Cristobal de la Laguna, s bohatou históriou, nádhernými kostolmi, medzi ktorými vyniká kostol de la Concepción, postavený v plateresknom mudéjarskom štýle, palácom Salazar, historickou radnicou a hlavným námestím Adelantado, okolo ktorého sa rozprestiera staré mesto kedysi hlavného sídla ostrova Tenerife. Následne presun nádhernou panoramatickou cestou do stredu ostrova, kde sa nachádza úžasný národný park „Parque Nacional de Teide“ s jeho dominantou – gigantickým vulkánom Pico de Teide, ktorý je s vrcholom v nadmorskej výške 3 718 metrov treťou najväčšou sopkou sveta a najvyšším vrchom Španielska. Obrovský kráter s obvodom cca 48 km je výsledkom množstva vulkanických erupcií, sopka je však v súčasnosti považovaná za spiacu. V národnom parku (najnavštevovanejšom v Európe) budeme obdivovať nepreberné množstvo rozmanitých vulkanických a geologických útvarov. Dych berúce scenérie očarili aj hollywoodských filmárov, ktorí tu natočili niektoré scény z filmov Hviezdne vojny či Planéta opíc. Prekvapivo bohatá je aj miestna fauna a flóra a park je vďaka svojej jedinečnosti zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Pokračovanie cesty ja juh cez horský masív do prímorského strediska Los Cristianos. Ubytovanie, večera.

6. deň - Raňajky, individuálne voľno, možnosť prechádzok, nákupov, kúpania. Fakultatívny výlet na susedný ostrov La Gomera s miestnym sprievodcom. Večera.

7. deň - Raňajky. Možnosť fakultatívneho lodného výletu Pirátskou loďou na Gigantické skaly a za pozorovaním delfínov. Popoludní voľno. Večera.

8. deň - Raňajky, transfer na letisko a odlet do Viedne. Transfer do Bratislavy.

Perex - Plné zelene a mora je mesto Puerto de la Cruz s krásnou botanickou záhradou, vulkanickými plážami a čarovným historickým centrom. Mesto Icod de los Vinos s "tisícročným" Dračím stromom, šľachtické mesto Orotava s krásnymi výhľadmi, koloniálne domy v La Laguna, či sopkou zničené Garachico, sú klenoty Tenerife. Práve na tomto ostrove leží najvyšší španielsky vrch - Pico de Teide, ku ktorému vedú úchvatné panoramatické cesty. Slnkom nabité sú zas pláže na juhu, kde si môžete vychutnať nekonečný oceán a typický španielsky ruch. 


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava. Miestne transfery. 7 x ubytovanie v hoteli 4* s polpenziou. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1. Za lanovku na Pico de Teide (v prípade záujmu je potrebné zakúpiť vopred). Pobytovú taxu. Vstupy a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -