Vyhľadávanie zájazdu

To najlepšie z ToskánskaTermíny a ceny

To najlepšie z Toskánska

Rámcový program zájazdu

1.deň: Odchod z Bratislavy do Brna/ Viedne (2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách, cez Rakúsko do Talianska. Vo večerných hodinách prídeme na ubytovanie do Montecatini Terme. 2.deň: Po raňajkách pôjdeme do Pisy. Naše kroky povedú na Piazza dei Miracoli s dómom, baptistériom a známou šikmou vežou, ktorej stavba začala už v 12. storočí (UNESCO). Po prehliadke Pisy sa vypravíme do Carrary, kde v oblasti mramorových lomov navštívime Cava múzeum vo Fantiscritti a zoznámime sa s 2.000 rokov starou históriou ťažby mramoru od čias antiky až po súčasnosť. Budeme môcť navštíviť jediný lom na svete ťažiaci mramor z vnútra skalného masívu. Návrat do hotela. Večer sa so záujemcami vypravíme zubačkou do historickej časti zvanej Montecatini Alto na vyvýšenine nad mestom, ktoré si stále udržuje svoj stredoveký ráz a tajuplnú atmosféru. 3.deň: Po raňajkách odídeme cez typickú toskánsku krajinu viníc Chianti do Sieny (UNESCO). Mesto z červeného kameňa, odveký súper Florencie, o ktorom sa hovorí, že je najkrajším talianskym mestom. Navštívime kostol San Domenico, námestie Piazza del Compo a dóm s baptistériom. Po prehliadke Sieny nás očakáva jedno z najpôvabnejších toskánskych mestečiek - San Gimignano (UNESCO), ktoré si dodnes zachováva nezmenenú gotickú tvár. Nahliadneme do baziliky Nanebovzatia Panny Márie, Palazzo Communale. Zo zrúcaniny pevnosti Rocca sa ponúka krásny výhľad. Nemali by sme si nechať ujsť možnosť navštíviť rodinnú farmu v tesnej blízkosti mestečka, kde obklopení miestnymi vinicami ochutnáme niekoľko vzoriek vína aj typickú Bruschettu. 4.deň: Po raňajkách sa vypravíme do starobylého, opevneného mesta Lucca (UNESCO), kde sa zastavil čas. Uprostred hradieb nájdeme úplne nedotknuté stredoveké mesto. Prezrieme si katedrálu Duomo di San Martino, hlavné námestie Piazza dell 'Anfiteatro, Pucciniiho rodný dom a vyhliadkovú vežu Guinigi. Potom sa vydáme do prímorského letoviska Viareggio. Možnosť kúpania alebo prechádzok. A Pucciniho si ešte raz pripomenieme pri jazere Torre del Lago, kde spoznáme nádhernú prírodnú rezerváciu, ktorá mu bola inšpiráciou v jeho tvorbe. Večer návrat do hotela. 5.deň: Po raňajkách sa vydáme do Florencie, hlavného mesta Toskánska (UNESCO). Túto kultúrnu a historickú lahôdku sme si nechali na koniec zájazdu. Prezrieme si kostol Santa Croce s hrobmi významných toskánskych osobností, uvidíme národné múzeum Bargello, Danteho rodný dom, námestie Piazza Signoria s Pallazzo Vecchio, galériu Uffizi (nutná rezervácia) a samozrejme Zlatnícky most Ponte Vecchio. Potom pokračujeme ku kostolu Santa Maria del Fiore a baptistérii s Rajskou bránou. Vo štvrti San Lorenzo si prezrieme najstarší florentský kostol rovnakého mena, knižnicu Biblioteca Laurenziana. V podvečer odchod domov. 6.deň: Do Brna/Viedne prídeme v dopoludňajších hodinách, následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa

doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie , 4 x raňajky, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa

príplatok za 1/1 izbu 68,-€/osoba, 3 x večera 36,-€/osoba, rezervácia a vstup do galérie Uffizi 28,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie


MONTECATINI TERME - PISA (UNESCO) - CARRARA - SIENNA (UNESCO) - SAN GIMIGNANO (UNESCO) - LUCCA (UNESCO) - TORRE DEL LAGO - VIAREGGIO - FLORENCIA (UNESCO)


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -