Vyhľadávanie zájazdu

To najlepšie z východu USA Termíny a ceny

To najlepšie z východu USA

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odbavenie na letisku v Prahe 2 hodiny pred odletom a let do New Yorku. Po prílete transfer, ubytovanie. Možnosť individuálnej návštevy centra. Nocľah v New Yorku.

deň 2 - NEW YORK: Prehliadku zahájime návštevou Liberty Island so sochou Slobody a Ellis Island, symbolom prisťahovalcov. Prejdeme južný Manhattan s miestami ako Wall Street, Trinity Church, Čínska a Talianska štvrť. Z Empire State Building si vychutnáme panorámu mesta. Nocľah na Manhattane.

deň 3 - NEW YORK: Dnes nás čaká prehliadka oblastí okolo Central parku, Piatej avenue a Times Square. Zastavíme sa pri Rockefelerovom centre, navštívime divadelnú štvrť a luxusné obchody na Piatej Avenue. Večer na rozžiarenom Times Square nasajeme jedinečnú atmosféru mesta. Nocľah na Manhattane.

deň 4 - NEW YORK – NIAGARA FALLS : Prejazd štátom New York. V podvečer príchod k Niagarským vodopádom, ubytovanie, voľno. Po zotmení je možné pozrieť si svetelnú show farieb premietanú priamo na vodnú stenu tejto prírodnej ikony východu USA. Nocľah v Niagara Falls.

deň 5 - NIAGARA FALLS – HARRISBURG : Peší výlet pozdĺž vodopádov s niekoľkými úžasnými vyhliadkami na 55 metrov vysokú masu padajúcej vody. Silu besniaceho živlu znásobí plavba loďou do blízkosti vodnej steny. Po prejazde Buffalom, kedysi pyšného centra lodného obchodu na Veľkých jazerách, pokračujeme smerom do Harrisburgu. Nocľah na trase.

deň 6 - GETTYSBURG – WASHINGTON D.C.: Návšteva Gettysburgu, kde sa odohrala kľúčová bitka občianskej vojny medzi pokrokovým Severom a otrokárskym Juhom. Popoludní príjazd do Washingtonu D.C. a čiastočná prehliadka mesta. Večer možnosť individuálnej návštevy pôvabnej štvrte Georgetown s reštauráciami, barmi či pivnicami. Nocľah vo Washington D.C..

deň 7 - WASHINGTON D.C.: Prehliadka mesta, počas ktorej sa zastavíme pri Bielom dome, pri Kapitole - sídle senátu a kongresu, pri monumente prezidenta G. Washingtona či pamätníku prezidenta Lincolna a Jeffersona. Tiež navštívime Arlingtonský cintorín, pamätník vietnamskej a kórejskej vojny, a ďalšie zaujímavé miesta. Možnosť individuálnej návštevy niektorého z múzeí na triede The Mall. Nocľah.

deň 8 - ANNAPOLIS – PHILADELPHIA: Odchod do Annapolis, ktoré vďaka architektonickému štýlu, histórii a prímorskému rázu patrí k najkrajším mestám USA. Sídli tu slávna námorná akadémia. Medzi kadetov elitnej školy patrili americkí prezidenti, astronauti alebo príslušníci kománd SEALS. Nasleduje prejazd veľkolepého mostu Chesapeake Bridge, ktorý sa tiahne nad zátokou Chesapeake. Popoludní príjazd do Philadelphie, ubytovanie, voľný program, nocľah.

deň 9 - PHILADELPHIA – MIAMI: Prehliadka centra mesta s možnosťou návštevy Independence Hall a Liberty Bell - zvonu, ktorý je pre všetkých Američanov symbolom slobody a nezávislosti. Transfer na letisko, odlet do Miami, nocľah.

deň 10 - MIAMI – KEY WEST: Putovanie po ceste Overseas Highway vedúcej cez 50 mostov k najjužnejšiemu bodu severoamerického kontinentu do mestečka Key West. Toto živé miesto s príchuťou Karibiku preslávil neviazaný spôsob života. Návšteva domu spisovateľa Ernesta Hemingwaya. Nocľah v Key West.

deň 11 - NP EVERGLADES - NAPLES: Cestou z Key West návšteva krokodílej farmy v blízkosti NP Everglades. Do unikátnej rezervácie, kde v hustých mangrovových močiaroch žijú stovky vtáčích druhov, pumy a aligátory sa vydáme aj na špeciálnom vznášadle. Nocľah v Naples.

deň 12 - TAMPA BAY – ST. PETERSBURG: Cez očarujúci most Sunshine Skyway vkĺzneme do floridského letoviska St. Petersburg, kde sa okrem iného nachádza jedinečná zbierka obrazov Salvadora Dalího. Po krátkej okružnej jazde Tampou sa vydáme do mesta zábavy malých i veľkých - Orlanda. Nocľah v Orlande.

deň 13 - ORLANDO: MESTO MALÝCH VEĽKÝCH: Návšteva niektorého zo zábavných parkov - trebárs Disney World alebo Universal Studios s atrakciami na motívy slávnych filmov. Znamenitou voľbou sa javí morský svet Sea World s delfínmi, kosatkami a ďalšími vodnými živočíchmi (vstupy fakultatívne). Nocľah v Orlande.

deň 14 - NASA CENTER – MIAMI BEACH: Pri návrate k pobrežiu Atlantiku navštívime (fakultatívne) Kennedyho vesmírne stredisko. Spoznáte základňu kozmického programu NASA, prípadne návštívite unikátnu expozíciu raketoplánu Atlantis, ktorý absolvoval 15 misií do vesmíru. Presun do Miami, ubytovanie, voľno. Nocľah v Miami.

deň 15 - MIAMI A SOUTH BEACH: Prehliadka mesta pláží s návštevou štvrtí Little Havana, Coconut Grove a Coral Gables, prípadne voľný program na plážach Miami Beach. Nocľah v Miami.

deň 16 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

deň 17 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -