Vyhľadávanie zájazdu

Totálne ThajskoTermíny a ceny

Totálne Thajsko

Totálne Thajsko od severu na juh. Spoznajte dobrodružstvo severného Thajska na treku k horským kmeňom, vodopádom a slonom. Užite si fantastický Bangkok plný zážitkov, ochutnávajte ovocie na plávajúcich trhoch a navštívte najkrajšie chrámy staručkej Ayutthaye. Záver na najkrajších thajských plážach Krabi. Cesta nabitá zážitkami!

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne. Tešíte sa už teraz na Thajsko?  Let moderným lietadlom s inovovanou business class triedou. Zapnite si najlepšiu online zábavu na palube = ICE, pustite svoj obľúbený film či hudbu a dajte si trebárs Campari Orange. Dovolenka, perfektná dovolenka sa akurát začína a vy si čoskoro vychutnáte legendárnu krajinu úsmevov.

deň 2 - 2 -

Po prílete do Bangkoku naša cesta pokračuje ďalej na sever. Na letisku Suvarnabhumi prestúpime na domáci let Bangkok - Chiang Mai a po 1 hodine a 30 minutách pristávame v úplne inom Thajsku, aké ste doteraz nepoznali. Dnešný deň je aklimatizačný a stvorený na oddychovú večernú prechádzku po okolí. Zameníme si peniaze, posedíme na prvom thajskom pivku a ochutnáme prvý Pad Thai alebo Tom Yum. Užívame si Thajsko od prvých momentov! Chiang Mai je pokojné a prívetivé mesto, ktoré vás očarí hneď prvým dojmom.

deň 3 - 3 -

Oddýchnutí sa prebúdzame v CHIANG MAI, kde strávime celý dnešný deň aj noc. Po thajských raňajkách v domácom prostredí sa vyberieme spoznávať krásu tohto mesta s jeho príťažlivým okolím. Bangkok bude rušnou metropolou plnou áut a tuktukov, ale tu pocítite pokoj a príjemnú atmosféru. Niet divu, že je Chiang Mai tak obľúbený medzi digitálnymi nomádmi. Smerujeme k najkrajšiemu chrámu na okolí, no aj cestou pohľadáme unikátne zážitky typické pre severné Thajsko. Vedeli ste, že Thajsko je krajinou hodvábu? V Bangkoku dokonca o ňom nájdete aj múzeum, ale tu poznáme miesto, kde sa s výrobou hodvábu stretnete naživo. Uvidíte nielen priadky morušové, ale aj celý proces výroby od namotávania tenučkých, takmer neviditeľných nitiek až po jeho farbenie. Toto ste v Thajsku nečakali! Zastavíme sa na farme plnej orchideí, kde budete žasnúť nad ich pestrosťou. Koľko druhov orchideí nájdete v Thajsku? Vedeli ste, že všade v okolí Chiang Mai rastú ako „burina“ ? Zajtra začína náš trek a určite nejaké pohľadáme aj v divočine. Typickým remeslom severu je tradičná výroba slnečníkov. Poznáme tie najkvalitnejšie fabriky a miestni remeselníci nám ukážu celý proces výroby. Severné Thajsko patrí medzi etnologicky najrozmanitejšiu časť kráľovstva a preto sa zastavíme aj v malom skanzene uprostred ryžových políčok, kde nájdeme tradičné domy a mnohé lokálne kmene. Ich tradičný spôsob života sa vytráca, no tu ešte viete vnímať ich rozdiely, krásne kroje či typické výrobky, ktoré predávajú. Prečo nosia karenské ženy na krkoch obruče? Aké sú ťažké a môžu si ich vôbec niekedy dať dole? Dozviete sa tu viac! Vrcholom nášho dnešného dňa bude návšteva nádherného chrámového komplexu Doi Suthep Wat Phra That, ktorý leží v kopcoch niekoľko kilometrov od centra Chiang Maiu. Podľa mnohých je najkrajším chrámom celého Thajska. Dáte im za pravdu potom ako o niekoľko dní uvidíte fantastické chrámy Wat Pho či Wat Arun v Bangkoku? Rozhodne vám ukážeme to najkrajšie, pretože CK chodí sem na sever Thajska už viac než dve desaťročia. Zlatá veža, desiatky sôch Budhov v najrôznejších polohách, modliaci sa Thajci, lotosové kvety a atmosféra svätého miesta. Užijeme si aj výhľad na okolité zelené kopce a pred odchodom sa posilníme exotickým ovocím alebo skvelou thajskou kávou, ktorá sa pestuje neďaleko odtiaľto. Návrat do Chiang Mai. Budete sa večer len tak potulovať centrom mesta a sadnete si do podniku s cieľom vychutnať si atmosféru? Alebo si poviete, že zažijete jeden z najlepších nočných trhov Thajska? Vyberte si trhovisko a budete nadšení exotikou v ktorej sa ocitnete. Výrobky z Mjanmarska, Laosu, čínskeho Yunnanu, z Thajska, to všetko tu čaká na svojich návštevníkov a rýchlo tomuto miestu podľahnete. Na večeru skúste Khao Soi, lokálnu špecialitu, ktorú vám sprievodca rád odporučí. Noc v Chiang Mai.

deň 4 - 4 -

Po raňajkách vyrážame za dokonalým severothajským dobrodružstvom! Pred nami je kvalitný 3-dňový trek v okolí mesta Chiang Mai v najkrajšej prírode, ktorú tieto končiny ponúkajú. Nasadneme do nášho tradičného songthaew akými sa tu ľudia prepravujú dodnes a ideme na to! O tom ako sa zbaliť na trek si prečítajte v našich informáciách k zájazdu, no sprievodca vás pripraví aj na mieste. Cestou k miestu, kde budeme začínať trek sa zastavíme v lokálnom mestečku s trhoviskom, kde si môžete čo to dokúpiť, ochutnať skvelé banány alebo si dať rannú kávu. Našou prvou zastávkou bude miesto, kde sa zoznámime so slonmi. Slon patrí v Thajsku medzi výrazné symboly a nevidieť ich počas cesty Thajskom by bolo veľmi zvláštne. Nechodíme na slony jazdiť, ale chodíme sa s nimi stretnúť, aby sme spoločne ulovili zážitky. Ak ste ešte nikdy nekŕmili slony, tu to zažijete a potom na nás čaká unikátne kúpanie slonov. Najprv sa s nimi vybláznime v malom jazierku a napokon sa ponoríme do rieky. Toto bude niečo na to nikdy nezabudnete. Budete v absolútnom kontakte s fascinujúcou prírodou a slonmi. Priamo v kempe si dáme jednoduchý obed. Naservírujú nám ho na banánový list? Po rozlúčke so slonmi sa vydáme do prírody a začíname trekovať! Našim lokálnym sprievodcom bude Karen, ktorý patrí k miestnym kmeňom. Práve u nich sa budeme nasledujúce dni pohybovať a tak sme v najlepších rukách. Ponoríme sa do lesa a čaká nás zopár prvých kilometrov. Uvidíme divú orchideu, banánové plantáže alebo cukrovú trstinu? Počas treku pohľadáme aj niekoľko krásnych vodopádov a tak sa pripravte na to, že sa v teplom počasí dokonalo osviežime. Cez ryžové políčka kráčame až do maličkej dedinky s drevenými domami. Sme na konci sveta a presne tu budeme tráviť našu karenskú noc. Bez signálu na telefóne, bez wifi, no pri ohni s hviezdami nad hlavou. Sem ešte turizmus nedorazil a neskutočne si to užijete. Prespíme v jednoduchých karenských domoch, ktoré budú našim ďalším zážitkom.

deň 5 - 5 -

Dnešný deň strávime v exotickej prírode severného Thajska a našim cieľom je prejsť to najkrajšie, čo naša trasa ponúka. Raňajky si dáme ešte u domácich v našej karenskej dedinke a keď sa s nimi rozlúčime, vykročíme k rozprávkovým ryžovým políčkam. Tu si uvedomíte ich dômyselnosť, ktorá tu pretrváva desiatky generácií. Budeme mať šťastie na zber ryže? Ochutnáte miestnu ryžovú pálenku?  Všade okolo nás vidíme odtiene zelenej farby od krikľavo zelených políčok až po tmavo zelené koruny vysokých stromov nad ktorými poletujú vtáci. Kráčame k vodopádom ukrytým v lese. Veci si necháme na brehu rieky a naskáčeme do nej, aby sme sa osviežili. Kým sa budeme kúpať, náš domorodý sprievodca nám z bambusu vystrúha tenké paličky na jedenie a priamo tu s výhľadom na vodopád si dáme obed z balíčka v banánových listov. Však sa vám z tohto krásneho miesta nechce odchádzať? Ideme však ďalej, pretože ešte máme v zálohe niekoľko tromfov. Nazrieme do malých dediniek, ktoré sú na mapách len anonymnými bodkami. Videli ste už na vlastné oči rásť karambolu, pomelo alebo tamarind? Stačí sa pozerať okolo seba a táto exotika vás očarí. Podvečer prichádzame do našej dedinky, kde sa zložíme a budete mať čas na to, ísť sa prejsť okolím, stretnúť sa s domácimi a zažiť niečo nové. Cítite ten pokoj a ticho v okolitých horách? Večer nám domáci uvaria priamo na ohni a spoločne sa najeme. Koľko zážitkov ste počas dvoch dní nazbierali? Vysedávanie do noci a druhá noc v jednoduchom karenskom dome.

deň 6 - 6 -

Po prebudení u Karenov sa najeme, dáme si svoju rannú kávu alebo čaj, zbalíme veci a vydáme sa na poslednú etapu nášho thajského treku. Vzduch je ešte príjemne čerstvý, ráno sa údolím prevaľuje hmla a táto pokojná krása sa dostáva do nás. Dáme si dnes ešte jeden vodopád pred odchodom do civilizácie? Na záver nášho treku sme si pre vás pripravili zážitkovú plavbu na bambusovej plti. Každá z nich má svojho pltníka a vy si len sadnite a nechajte sa unášať neveľkými perejami. Tomu sa povie finále! Vychutnáme si Pad Thai, posledný krát sa pozrieme na zelenú krajinu posiatu kopcami a odchádzame do Chiang Mai. Po príchode do mesta si oddýchnite v niektorom z barov alebo sa prejdite mestom a objavte ďalšie chrámy, ktorými je Chiang Mai známe. Ak ste prvý alebo druhý deň nestihli nakúpiť, tak sa určite vráťte na nočné trhy a nakúpte tie najlacnejšie suveníry na našej ceste naprieč Thajskom. Večerný oddych a pobalenie sa. Zajtra odlietame naspäť do Bangkoku. Noc v Chiang Mai.

deň 7 - 7 -

Ráno sa zobudíme v Chiang Mai a po skorých raňajkách vyrážame na letisko. Počas krátkeho letu si ešte trocha pospíme a ocitneme sa v BANGKOKU! Ubytovanie v slušnom hoteli s bazénom v centre mesta iba 650 metrov od Kráľovského paláca. Prémiová lokalita a prechádzka k najznámejšej ulici Bangkoku. Len kúsok od hotela totiž leží známa ulica Khao San. Ak máte chuť na skvelý pouličný Pad Thai, čerstvý ananás alebo hľadáte suveníry od výmyslu sveta, tu nájdete úplne všetko. Miestami máte pocit, že kráčate trhoviskom, inokedy zase, že vás obklopia bary alebo reštaurácie a všetci vás vítajú v Thajsku. Odoláte ponuke nechať si spraviť tetovanie? Zlákajú vás predavačky hmyzu na bizarnú ochutnávku alebo vyskúšate pražené múčne červy? Ponorte sa do ruchu ulice a zažite pravú atmosféru Bangkoku.Keď začne na mesto sadať tma, všetko tu ožíva. 

deň 8 - 8 -

Na tento deň sa tešíte už celý týždeň. Práve dnes vás pozývame na originálny thajský deň nabitý zážitkami! Začnete ho raňajkami v našom hoteli, kde si vyberiete kontinentálnu stravu alebo thajské polievky či rezance. Nezabudnite na sladučký ananás. Je čas opustiť vír ranného veľkomesta a vydať sa objavovať okolie famózneho Bangkoku. Ten o sebe ešte dáva vedieť, no keď sa stratí, rozleje sa okolo nás rovinatá krajina thajského vidieku, ktorý nás privedie k slávnym, plávajúcim trhom DAMNOEN SADUAK. Ešte predtým si vysvetlíme ako vzniká kokosový cukor a predstavíme si kokosové palmy. Sú všade okolo nás! Vedeli ste, že si stopercentné kokosové mlieko viete vyrobiť aj sami doma? Prezradíme vám ako. Na plávajúcich trhoch nasadneme do motorovej lodičky a vyrazíme úzkymi klongami až do srdca exotického marketu. Dedinky položené na vode, domy stojace na vysokých koloch a úsmevy domácich žijúcich si svoj pomalý život. Toto miesto budete milovať. Domáci predávajú priamo z lodiek a my z tej našej vystúpime, aby sme im boli na dosah. Exotické ovocie už trochu poznáte, ale stavme sa, že aj tu nájdete také s akým ste sa ešte nestretli. Bude to mangostan? Čompu? Rambutan? Ochutnáme dokonalé kokosové palacinky a dobre nám padne aj skvelá thajská ľadová káva. Budete mať aj čas na to, aby ste si kúpili zopár suvenírov od korenín cez kokosový cukor či iné drobnosti. Pokračujeme k známej rieke Kwai, ktorá preteká mestom KANCHANABURI. Ak poznáte film „Most cez rieku Kwai“, tak presne viete, kde sme sa ocitli. Železnica smrti, príbehy Japoncov, ktoré vošli do dejín a smutná história inak veselej krajiny. Vychutnáme si obed s výhľadom na rieku a prejdeme sa aj slávnym mostom. Pôjde okolo aj vlak a my ulovíme unikátne zábery? Je čas vrátiť sa do Bangkoku, no ak si myslíte, že ideme len priamo, mýlite sa. V CK chodíme do Thajska už od roku 1997 a vieme z tejto krajiny pre vás vytlačiť maximum. Zastavíme sa v NAKHON PATHOM pod najvyššou budhistickou stavbou celého Thajska! Rozprávanie o Budhovi, o budhizme, filozofii a napokon môžete v chráme obetovať lotosový kvet. Príjemná atmosféra, cinkanie zvončekov a sem tam okolo nás prejde mních v šafranovom rúchu. Budhizmus prechádza do vás a vy máte na tvári úsmev. Večerný príchod do Bangkoku. Kto povedal, že sa máte vrátiť na izbu? Khao San so svojimi barmi nikdy nespí!

deň 9 - 9 -

Celodenný výlet do mesta starobylého mesta AYUTTHAYA, ktoré bolo 400 rokov hlavným mestom Thajska. Toto miesto jednoducho musíte vidieť, pretože práve tu sa varili dejiny Siamu. Cestou z Bangkoku uvidíte kilometre ryžových políčok a ak sa na horizonte zjavia vysoké kamenné veže, je to neklamným znakom toho, že sme sa ocitli v Ayutthayi. Prehliadka začína! Na úvod sa prejdeme chrámovým komplexom Wat Yai Chai Mongkhon, kde na vás čaká ležiaci Budha, staručké stupy nakláňajúce sa k zemi ako šikmá veža v Pise, ale aj vzácne maľby v chráme či obrovskí sediaci Budhovia. Prečo sa obetujú vonné tyčinky? Lotosový kvet? Mníšske rúcha? Všetko si vysvetlíme tak, aby ste pochopili čo najviac. Okolo moderného mesta pokračujeme k areálu bývalého Kráľovského paláca s tromi stupami. Kedysi práve tu vládli siamskí králi a tak ho dobyvatelia vtedajšej Barmy vôbec nešetrili. Palác vypálili a zničili aj sochy Budhov. Ukážeme si pôsobivé ruiny celého areálu a blížime sa do finále, ktorým je najznámejšie miesto celej Ayutthaye. Fotku Budhovej hlavy vyrastajúcej z kmeňa stromu ste určite videli. Teraz si takú fotku spravíte aj vy! Kľaknite si k hlave a máte večnú spomienku. Posvätné stromy, chrámový komplex pripomínajúci  pyramídu a kam sa podeli hlavy Budhov? Ayutthaya je známa aj svojou gastronómiou a tak si dáme vynikajúci obed plný thajských chutí. Poznáme miesto, kde robia azda najlepší Tom Yum a kari v meste!  Návrat do Bangkoku. Ak by ste sa na tento výlet s nami nevybrali, strávite svoj čas od rána v Bangkoku a radi vám poradíme čo všetko stihnete a kam sa oplatí ísť. Ak vám môžeme odporučiť,  vyberte sa po návrate z Ayutthaye na fantastickú vyhliadku na mrakodrap Mahanakhon s ikonickou presklenou vyhliadkou. Alebo máte dnes chuť na luxusnú večeru? Poradíme vám tak, aby ste mali z Bangkoku dokonalý zážitok!

deň 10 - 10 -

Dnes si užijeme deň priamo v Bangkoku. V hoteli si dáme raňajky z nášho bufetového stolu a vyberieme sa za najkrajšími pamiatkami, ktoré si „Mesto anjelov“ pre nás pripravilo. Ranná prechádzka okolo Kráľovského parku a čoskoro nás dostane prvý pohľad na okázalé vežičky Kráľovského paláca. My smerujeme k rieke Chao Praya, ale nebojte sa, k palácu sa ešte vrátime a vychutnáme si ho do posledného detailu! Nasadneme na kompu a necháme sa pár minút unášať rozkolísanou riekou s výhľadom na moderné mrakodrapy Bangkoku. Na druhom brehu na nás čaká legendárny chrám Wat Arun. Patrí k najstarším v Bangkoku a jeho veže sú odleskom kmérskej architektúry. Ráno je tu pokoj premiešaný s budhistickým tichom a vy nebudete chápať ako je možné, že je celý chrám pokrytý porcelánom. Sochy Budhov, mytologické bytosti a výhľady na staré mesto. Kompa nás vezme nazad do starého Bangkoku, ktorý domáci volajú Rattanakosin. Chrámový komplex Wat Pho je najväčším v hlavnom meste a tu vás dostane obrovitánska socha ležiaceho Budhu. Väčšieho by ste ťažko hľadali! Máte čas na to, aby ste sa tu prešli, stretli krásne stupy, školu thajských masáží a zaplnili si pamäť mobilného telefónu. Wat Pho zanechá stopu, no vrchol dnešného dňa je ešte stále pred nami. Už ho máme na dosah. Kráľovský palác ukrytý za bielou hradbou. Pripadáte si ako v rozprávke. Zlaté vežičky, stupy, steny posiate drahokamami či polodrahokamami, zlaté sochy garudov, usmievavé kinnary a najvzácnejšia socha Smaragdového Budhu, ktorému thajský kráľ tri krát ročne vymení šaty, vždy podľa ročného obdobia. Vedeli ste, že sú tu len tri? Odtiaľto nebudete chcieť odísť. Viac než 150 rokov budovali tento komplex, no aj napriek tomu tu dnes kráľ nebýva. Po obede môžu záujemcovia o komfortný prelet odletieť na Krabi a už dnešnú noc stráviť na brehu Andamanského mora. Tí, čo sa rozhodnú ísť autobusom si ešte do večera vychutnajú Bangkok a na Krabi sa vyberú kvalitným, nočným autobusom.

deň 11 - 11 -

Dnešný deň strávime na KRABI, na mieste ktoré je právom považované za miesto s najkrajšími plážami celého Thajska. Čaká na nás voľný deň, kedy si konečne oddýchnete po trekovaní na severe krajina aj po nabitom programe v okolí Bangkoku. Ak ste prileteli už včera večer, nikam sa neponáhľajte, užite si raňajky, pospite sa a vyberte sa na pláž. Ak idete autobusom, na Krabi sa ocitnete ráno a tak si len prehodíte veci a pohľadajte si to najlepšie miesto na pláži. Nikam sa dnes nenaháňajte, budete tu ešte niekoľko dní a verte, že všetko stihnete, veď už zajtra budeme loviť zážitky na okolitých ostrovčekoch. Už dnes môžete fakultatívne navštíviť aj záchrannú stanicu pre slony, ktoré kedysi slúžili ako ťažné zvieratá na zvážanie dreva alebo na vozenie turistov. Na slonoch v Thajsku nejazdíme, ale tu sa za nimi môžete ísť vyblázniť. Kúpali ste ich už na severe Thajska, no ak sa vám to páčilo, vyberte sa aj sem. Ponatierate ich blatom, okúpete sa s nimi a napokon ich nakŕmite. Ak by ste predsa len chceli dnes iba oddychovať, nie je to žiaden problém, pretože za slonmi môžete vyraziť aj iný deň. Prvý večer v AO NANGU. Poradíme vám kam zájsť na pivo, na skvelý drink, kde si vypočuť živú hudbu a kedy a vybrať za najkrajším západom slnka. Toto mestečko poznáme ako vlastnú dlaň.

deň 12 - 12 -

Po thajských raňajkách sa vyberieme na pláž, kde už na nás čaká naša súkromná loď. Ak ste včera na vašej pláži sledovali horizont, určite ste si všimli niekoľko malých ostrovčekov vyrastajúcich z Andamanského mora. Presne oni sú našim dnešným cieľom! Pripravte sa na deň nabitý slnkom, zážitkami, najkrajších pláží a šnorchlovania. Trvá len 10-15 minút kým naša loď zakotví na ostrove KOH PODA. Je najväčším a najznámejším v okolí, ale tým, že máme know how a chodíme skôr, budeme tu prví. Toto oceníte, ak si budete chcieť spraviť ikonickú fotku s vápencovou skalou vystreľujúcou z krištáľovo čistej vody. Takáto fotka bude ozdobou aj na vašom instagrame. Nájdite si svoj vlastný kúsok pláže a relaxujte. Aj o tom je dnešný deň. Žiaden zhon, nikam sa nenáhlime, ale prišli sme sa opaľovať, plávať a oddychovať. Keď sa nabažíme ostrova, vrátime sa na loď a priblížime sa k susednému ostrovčeku KOH KAI. V jeho okolí ležia najkrajšie miesta na šnorchlovanie. Poznáme ich a tak mierime priamo k nim. Ak máte šnorchel, vezmite si ho, ale ak nie, požičiame vám ho priamo na loďke. Kapitán zakotví neďaleko koralov a vy začínate loviť zážitky pod hladinou. Vidíte tie húfy krásnych zeleno-žltých rýb? Toto budete milovať vy aj vaše deti. Zakotvíme aj na malom ostrovčeku KOH TAAP. Ak bude odliv, uvidíme dokonca aj úzku pieskovú cestičku, ktorá ho spája so susedným ostrovom. Aj tu sa budeme len a len kúpať. Koľko fotiek tyrkysovej vody a zátok ste už dnes odfotili? Posledným miestom našej zážitkovej cesty je zátoka PHRA NANG. Dostanete tu obedový balíček, ktorý si môžete zjesť priamo na pláži alebo pod krásnymi vápencovými skalami na ktoré sa snaží vyjsť pár dobrodruhov hľadajúcich adrenalín. Počuli ste už o jaskyni plodnosti? Nazrite do nej, čo v nej objavíte! Ak máte chuť na more, nájdete tu krásnu zátoku, no ak sa chcete prejsť, ponorte sa do vnútrozemia, kadiaľ sa vinie cestička ozdobená jaskyňami. S najväčšou pravdepodobnosťou práve tu stretnete opice. Po fantastickom oddychu sa vraciame nazad do AO NANGU. Vrátite sa oddýchnuť na izbu alebo zamierite rovno na thajskú masáž do bambusových domčekov? Ak ste dnes prihoreli, odporúčame vám masáž s kokosovým olejom alebo aloe vera. Toto bude tou pravou bodkou za dokonalým dňom. Večer si dajte grilovanú rybu s citrónovou trávou alebo vynikajúce krevety v tamarindovej omáčke. Do ktorého klubu zapadnete dnes?  

Prečítajte si, ako vyzerajú najkrajšie ostrovy Andamanského mora

deň 13 - 13 -

Dnes sa môžete rozhodnúť ako strávite deň na Krabi. Ak čakáte na ďalšie zážitky, nenechajte si ujsť kajakovanie v mangrovníkových lesoch Ao Talanu. Polhodinku do Ao Nangu sa nachádza čarovná zátoka posiata nádhernými, vápencovými skalami, občasnými jaskyňami a hustým systémom mangrovníkov v ktorých sa sem tam preháňajú opice. Zátoka so skalou, kde sa budeme plaviť na kajakoch sa mihla dokonca v Bondovke menom Muž so zlatou zbraňou a fotky si odtiaľto odnesiete aj vy. Nasadneme na naše dvojkajaky a vydáme sa na dvojhodinovú plavbu cez najkrajšie zákutia týchto končín. Budeme mať šťastie na varana či opice? Aktivitu zvládne každý a každý z nás si odtiaľto odnesie nádherné spomienky. Po plavbe sa posilníme ovocím a vrátime sa nazad do Ao Nangu. Ak ste sa ešte neboli kúpať so slonmi, zvládnete to aj dnes a môžete si tento deň preložiť mnohými zážitkami. Alternatívou sú pláže Ao Nangu alebo nasadnite na loďku a nechajte sa odviezť na pláže do zátoky Railey alebo Tonsai. Objavíte tam svoj malý kúsok raja pod vysokými palmami.

deň 14 - 14 -

Ak sa vám výlet na okolité ostrovy v Andamanskom mori páčil, máme tu pre vás bonbónik v podobe výletu na súostrovie Phi Phi. Na okolí nenájdete krajšie a známejšie ostrovy a tak si viete predstaviť, aký zaujímavý deň nabitý zážitkami vás tu čaká! Po takmer 40-minútovej plavbe sa na horizonte zjaví ostrov s neskutočne bielymi plážami. BAMBOO ISLAND bude našou prvou zastávkou, pretože krajšiu pláž už nenájdeme. Budete si tu pripadať ako na Maldivách. Jemný, biely piesok pod nohami, koraly porozhadzované na pláži a v mori stretnete farebné, exotické rybičky akoby ste sa ocitli v akváriu. Presne tu sa budeme kúpať, no ak chcete môžete sa aj šnorchľovať. Sme na bambusovom ostrove, ale prečo tu nie sú žiadne bambusy? Tieto fotky vám budú doma závidieť. Dajte si čerstvý kokosový orech priamo vo vode a keď ho dopijete, vyrážame smer PHI PHI. Dva ostrovy tu ležia vedľa seba ako perly vhodné do mora a vy sa na ne pozeráte a neviete, ktorý z nich je krajší. Svet sa o nich dozvedel vďaka filmu Pláž, kde hral mladučký Leonardo di Caprio a hovorilo sa o nich aj počas ničivého tsunami v roku 2004. Prvou zastávkou bude neobývaný ostrov Phi Phi Leh so svojimi lagúnami. Počuli ste už o morských kočovníkoch? Prečo sa ukrývali a žili v jaskyniach a načo im boli hniezda lastovičiek? Dozviete sa tu veľa príbehov. Loďou vojdeme do najkrajšej lagúny s tak tyrkysovou vodou, že by sa za ňu nehanbili ani ostrovy v Polynézii. Naokolo rastú vysoké vápencové skaly a voda má nenormálnu farbu. Podídeme bližšie aj k najslávnejšej pláži Thajska s menom Maya Beach, kde sa nakrúcali scény zo spomínaného filmu. Pláž je uzatvorená, aby sa v nej obnovil ekosystém, no jej krásu si vychutnáme z tesnej blízkosti z našej lode. Obídeme ostrov a zakotvíme na väčšom ostrove Phi Phi Don. Vychutnáme si obed neďaleko pláže a vyberiete si či sa hodíte do príjemnej zátoky a budete sa kúpať alebo sa vyberiete na prechádzku mestečkom a spoznáte jeho ulice pripomínajúce trhovisko. Pred návratom do Ao Nangu ešte zastavíme na najkrajšom mieste na šnorchľovanie, aby sme aj tento deň ukončili zážitkom. Večer v Ao Nangu. Chcete si vychutnať západ slnka z najromantickejšej reštaurácie mesta? Alebo dáte prednosť ochutnávaniu indickej kuchyne u našich priateľov? Ak ste si dali šiť oblek či šaty, dnes vás čaká skúška, aby bolo všetko dokonalé. Street food market vás láka svojimi vôňami, ale na zahodenie nie je ani večera v TOP podniku s najlepšími morskými plodmi. Čo to bude dnes? Stihnete pred večerou ešte thajskú masáž?

Prečítajte si, ako vyzerajú exotické ostrovy Phi Phi

deň 15 - 15 -

Tento deň je určený na oddych. Môže byť plážový s rannou aj poobednou masážou vo vašom obľúbenom plážovom stánku. Už vás tu poznajú po mene, prinesú vám vždy sladučký ananás a vy stále neveríte, že tieto masáže môžu byť tak neskutočne lacné. Ak nemáte chuť ležať na pláži, oblasť Krabi je prešpikovaná zaujímavými aktivitami a tak sa môžete vydať do thajskej školy varenia, kde sa naučíte pripravovať najznámejšie thajské jedlá, môžete skúsiť liezť po skalách v neďalekom Phranangu, skúsiť si rafting na rieke alebo si požičať motorku, ak ste skúsení jazdec a vydať sa po okolitých dedinkách. Nezabudnite si dnes dokúpiť posledné suveníry a všetko čo ste si plánovali vziať domov. Posledný západ slnka strávte na pláži a po ňom si dajte rozlúčkový Mai Tai v obľúbenom bare. Pri ňom si sľúbite, že nie ste v Thajsku naposledy. Táto krajina sa vám dostala poriadne pod kožu!

deň 16 - 16 -

Ráno sa zobudíme do nášho posledného dňa na Krabi. Stihnete sa ešte okúpať, spraviť posledné nákupy a naplno si vychutnať posledné chute Thajska. Podvečer opúšťame thajský raj a vydáme sa na cestu domov. Odlet z Thajska a o niekoľko hodín ste doma. Kufor plný zážitkov, telefón preplnený fantastickými fotkami a zážitky, ktoré budete ešte poriadne dlho vstrebávať. Thajsko má svoju silu a vy o ňom budete rozprávať.

deň 17 - 17 -

Po nočnom lete sa vraciame domov plní zážitkov a nadšenia. 


Cena zahŕňa

domáci prelet Bangkok - Chiang Mai a Chiang Mai - Bangkok

ubytovanie v 3* hoteloch (od Bangkoku), zážitkové jednoduché ubytovanie na severe Viac o ubytovaní - tu.

3 x raňajky

prenajatú dopravu

sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby

prehliadku mesta Chiang Mai

zážitkový trek severothajskou prírodou

plavbu na bambusových pltiach

celodenný výlet do okolia Bangkoku

výlet na ostrovy v Andamanskom mori

vstupy do pamiatok v Bangkoku v štvrti Rattanakosin - kráľovský palác, Wat Pho a Wat Arun

asistenčné služby

najlepšie poistenie proti insolventnosti

vládny poplatok za poistenie v Bangkoku

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), fakultatívne aktivity, poistné, ostatné vstupné


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -