Vyhľadávanie zájazdu

Čarovné ToskánskoTermíny a ceny

Čarovné Toskánsko

Úvod - 6-dňový autokarový alebo letecký zájazd

Perex - Toskánsko, nesporne najromantickejšia oblasť Talianska je idylická zelená krajina s malebnými kopcami posiatymi vinohradmi, olivovníkmi, stredovekými kláštormi, starobylými usadlosťami a mestami, ako Florencia, Siena a Lucca, ktoré nesú svedectvá histórie a nesmrteľných príbehov. Ku tunajšiemu poznávaniu patrí aj skvelé jedlo, víno či zmrzlina Dondoli, čo patrí medzi tie najlepšie na svete. 

Ubytovanie - 4 x v hoteli 3* pri autokarovom zájazde, alebo 5 x v hoteli 3* pri leteckom zájazde.

Stravovanie - 4 x raňajky pri autokarovom zájazde, alebo 5 x raňajky pri leteckom zájazde.

Doprava - Autokarová, alebo letecká.

1. deň -

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 06:00 h), tranzit cez Rakúsko, ubytovanie v kúpeľnom mestečku Montecatini Terme, fakultatívne večera. V prípade leteckej dopravy transfer na letisko vo Viedni, odlet do Florencie. Po prílete transfer na ubytovanie do mesta Montecatini Terme a následne prechádzka kúpeľným mestom. Prezrieme si areál starých kúpeľov s množstvom fresiek a jedinečnou atmosférou. V jednej z pôvabných kaviarničiek ochutnáme pravú taliansku kávičku a čas nám zostane i na jazdu zubačkou do časti Montecatini Alto, odkiaľ sa nám naskytne krásny výhľad na mesto. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň - Po raňajkách odchod do umeleckej metropoly sveta - Florencie, kde strávime celý dnešný deň. Prejdeme sa historickým centrom, prehliadneme si Dóm, Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria so sochou Dávida od Michelangela, Medicejskú kaplnku a známy most Ponte Vecchio s množstvom tradičných zlatníctiev. Naskytne sa nám možnosť navštíviť známu obrazovú galériu Uffizi (fakultatívne), prípadne využiť individuálne voľno na posedenie pri kávičke. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň - Raňajky, odchod do Pisy, kde nám sprievodca pri pešej prehliadke poukazuje jej dominanty - námestie Piazza dei Miracoli (pamiatka UNESCO) so svetoznámou Šikmou vežou, Baptistériom a Dómom. Ďalej sa presunieme do rodiska G. Pucciniho, historického mesta Lucca, kde si prezrieme námestia Piazza San Michele a Piazza Napoleone, katedrálu ako aj ďalšie zaujímavé miesta a pamiatky. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň - Po raňajkách sa presunieme do centra etruskej civilizácie - do mesta Volterra, presláveného ťažbou a spracovaním alabastru. Ďalej budeme pokračovať do malebného stredovekého mestečka San Gimignano, živej kulisy historických filmov. Pri prehliadke spoznáme Dóm, Baziliku di Santa Maria Assunta, Palazzo del Popolo, múzeum Civico a námestie Piazza della Cisterna, na ktorom okrem iného nájdeme aj zmrzlináreň Dondoli – niekoľkonásobného svetového víťaza vo výrobe tejto mrazenej pochúťky. Prehliadku zakončíme návštevou toskánskych viníc, spojenou s ochutnávkou vín z oblasti San Gimignano. Odchod na ubytovanie do okolia, fakultatívne večera.

5. deň - Po raňajkách sa vydáme do stredovekého toskánskeho mesta Siena na prehliadku jej malebného historického centra - spoznáme Palazzo Publico s vežou Torre del Mangia vysokou 88 m, odkiaľ je prekrásny výhľad na slávne námestie Piazza del Campo. Na tomto najväčšom stredovekom námestí v Európe sa dvakrát do roka koná známy konský pretek „palio“. V popoludňajších hodinách odchod autobusových klientov na Slovensko. V prípade leteckej dopravy návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň - V ranných hodinách návrat autobusových klientov na Slovensko. Pri využití leteckej prepravy po raňajkách transfer na letisko vo Florencii, odlet do Viedne a následný transfer späť do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa -

Pri autobusovom zájazde: Dopravu luxusným autokarom. 4 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Ochutnávku vína. Sprievodcu CK SATUR.

Pri leteckom zájazde: Leteckú dopravu na trase Viedeň – Florencia/Bologna – Viedeň vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Servisné poplatky. Miestnu dopravu podľa programu. 5 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Ochutnávku vína. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa -

Pri autokarovom zájazde: Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Doplatok za 4 večere. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Pri leteckom zájazde: Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za 5 večerí. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie. 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -