Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh RakúskomTermíny a ceny


Úvod - 5-dňový autokarový zájazd.

Stravovanie - Raňajky.

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar.

1. deň - Odchod z Bratislavy v ranných hodinách cez Viedeň (autokarová prehliadka Viedne) smerom na Klosterneuburg a hrad Kreuzenstein. Zastávka pri jedinej a vďaka masovým protestom nikdy nespustenej atómovej elektrárni AKW Zwentendorf. Dnes slúži jej kulisa na koncerty a iné kultúrne podujatia. Pokračujeme údolím Wachau (UNESCO) s krátkymi zastávkami. Prehliadka rozkošného mestečka Steyr, označovaného ako hlavné mesto Vianoc. Presunieme sa do oblasti Soľnej Komory - Salzkammergut. Zastavíme sa pri zámockom hoteli Ort v meste Gmunden, navštívime cisársku vilu v Bad Ischl a mesto Hallstat (prehliadka). Odchod na ubytovanie.

2. deň - Raňajky. Výstup lanovkou na vrchol Krippenstein (2 109 m.n.m.) na vyhliadku "5 Fingers"- (Päť prstov), z ktorej sa nám naskytne neopísateľná panoráma na okolie. Počas cesty lanovkou navštívime Mamutiu a Ľadovú jaskyňu. Presun do mestečka St. Wolfgang (krátka prehliadka mesta a prestávka na obed). Horskou železnicou sa dostaneme na vrchol Schafberg. Na záver dňa pokračujeme k pevnosti Hohenwerfen. Odchod na ubytovanie v okolí.

3. deň - Po raňajkách príchod k najvyšším vodopádom Európy - Krimmler Wasserfälle (súčasť národného parku Hohe Tauren), z ktorých voda padá v 3 kaskádach z výšky 380 m. Okolo vodopádov vedie upravený turistický chodník s vyhliadkami, ktoré ponúkajú neopakovateľné výhľady. Pokračujeme do unikátneho múzea Krištáľový svet Swarowski. Ďalej nás čaká zastávka pri olympijských skokanských mostíkoch v Innsbrucku a Tirolskej Panoráme. Poobede prehliadka pevnosti Nauders. Odchod na ubytovanie v okolí.

4. deň - Raňajky. Prehliadka zámku Schloss Naudesberg a malebnej pevnosti Altfinstermünz, prejdeme sa nádhernou tiesňavou Zammerlochputz. Ďalej navštívime malebné horské mestečko Zell am See, rozprestierajúceho sa na západnej strane jazera Zeller See. Príroda je tu naozaj unikátna: trblietajúce sa jazero, snehobiele ľadovce aj šťavnaté zelené horské lúky. Krátka prehliadka mestečka, kde začína aj slávna horská panoramatická cesta Grossglocknerhochalpenstrasse popod najvyšší vrchol Rakúska Grossglockner (3798m) s viacerými zástavkami. V podvečerných hodinách príchod do mesta Lienz, ubytovanie.

5. deň - Raňajky. Presun Korutánskom k tyrkysovému jazeru Wörthersee. Jazero má dĺžku 17 km a je najväčším jazerom Rakúska. Navštívime veľkolepú vyhliadkovú vežu Pyramidenkogel s najvyššou drevenou rozhľadňou na svete (100 m). Táto rozhľadňa patrí k hlavným atrakciám oblasti vďaka toboganu, ktorým sa môžete spustiť z jej vrcholu. Ďalej pokračujeme na prehliadku úžasného sveta miniatúr Minimundus. Krátka zastávka pri kostolíku majstra Hundertwassera v Bärnbachu. Zastavíme sa pri cisárskej loveckej vile (dnes prezidentskej) v Mürzstegu a na záver si pozrieme hrad Seebenstein. Vo večerných hodinách návrat do Bratislavy.

Perex - Hrady a zámky, jaskyne, vodopády, tiesňavy, vyhliadky počas 5-dňového veľkého okruhu.

Ubytovanie - 2*/3* hoteli/penzióne.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 4x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, pobytovú taxu, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatky: za 1/1 izbu, za 4x večere, za miesto v prednej časti autobusu.
Vstupy, lístky na lanovky, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -