Vyhľadávanie zájazdu

Grand tour KrétouTermíny a ceny


Úvod - 8-dňový letecký zájazd

Perex - Kréta - nádherný ostrov, ktorý je najväčším gréckym ostrovom a domovom jednej z najstarších civilizácií sveta. Práve na Kréte sa v minulosti nachádzalo centrum Minojskej civilizácie. Prehliadneme si typickú krétsku krajinu, ktorú si za svoje sídlo vybrali samotní bohovia. Podľa gréckej mytológie sa tu narodil Zeus, vládca všetkých olympských bohov. V neposlednom rade je Kréta i miestom vzniku tradícií olympijských hier.

Ubytovanie - 7x ubytovanie v 3* hoteloch

Stravovanie - 7x raňajky.

Doprava - Letecká

1. deň - Odlet z Bratislavy a prílet do hlavného mesta ostrova, Heraklion. Po prílete nás bude čakať transfer a ubytovanie v hoteli. Vychutnáme si prechádzku týmto čarovným mestom, ktoré miloval aj známy básnik a nositeľ Nobelovej ceny, Odysseas Elytis.

2. deň - Dnes nás čaká prehliadka jedinečného minojského paláca Knossos, kde podľa legendy sídlil Kráľ Minos. Zastavíme sa tiež vo významnej dedinke Archanes, v ktorej sa vyrábalo víno už pred štyritisíc rokmi a nás tu čaká vynikajúca degustácia. Po obede preskúmame významné archeologické múzeum v Heraklione a neskôr navštívime krásne mesto Rethymno, v ktorom sa kombinujú orientálne črty z tureckého obdobia s renesančným štýlom benátskej architektúry.

3. deň - Začneme prehliadkou historicky najvýznamnejšieho kláštora na ostrove. Kláštor Arkadi predstavuje pre Krétu symbol slobody. Pokračovať budeme ďalej až do izolovaného kláštora Praveli. Po jeho prehliadke nás čaká krátky oddych na nádhernej rovnomennej pláži Praveli, ktorá je prezývaná aj „Palm Beach“. Na obed sa zastavíme v dedinke Spili, kde nás bude čakať 25 jedinečných fontán v tvare levích hláv. Podvečerný príchod do prístavného mesta Chania.

4. deň - Našou prvou dnešnou zastávkou bude významný kláštor Gouvermento, postavený počas benátskej nadvlády v roku 1548. Neďaleko Koumares navštívime grécky ortodoxný kláštor Agia Triada a pokračovať budeme až k nádhernému sladkovodnému jazeru Kournas. Krátku prechádzku a čerstvú pomarančovú šťavu si vychutnáme v dedinke Fodele, ktorá je rodiskom známeho El Greca. Podvečerný príchod do Heraklionu.

5. deň -

Raňajky, individuálne voľno pri mori alebo fakultatívny výlet na ostrov Santorini, ktorý určite patrí medzi najväčšie klenoty v Stredomorí. Aj on v sebe ukrýva poklady starého minojského národa. Je to presne ten grécky ostrov, kde uvidíte biele domčeky a modré kupoly, nádherné a neopakovateľné výhľady na tmavé sopečné útesy a nekonečné modré more všade navôkol! Po príchode na Santorini prehliadka mestečka Oia a Fira, kde sa prejdeme malebným úzkymi uličkami. Večerná plavba späť na Krétu.

6. deň - Ráno vyrážame smerom na juh ostrova a čaká nás skutočne panoramatická jazda s množstvom krásnych výhľadov. Našou prvou zastávkou bude minojský palác Phaestos. Pokračovať budeme do historického mesta Gortys, odkiaľ pochádza prvý grécky zákon z 5. st. p.n.l. a obed si vychutnáme v tradičnej dedinke Sivas. Dnešný deň zakončíme v letovisku Matala, ktoré ponúka nádhernú pláž, ale aj známe jaskyne vytesané do skaly na severnej strane zátoky.

7. deň - V tento deň sa scénickou cestou po južnom pobreží presunieme do rybárskej dediny Myrtos a následne pokračujeme až do najjužnejšieho mesta Európy, Ierapetri. Tu si doprajeme vynikajúci obed, navštívime archeologické múzeum a Benátsku pevnosť. Dnešným cieľom bude mesto Agios Nikolaos. Priamo v historickej časti sa nachádza jazero Voulismeni, v ktorom sa podľa legendy zvykli kúpať bohyne Aténa a Artemis.

8. deň - Posledný deň nášho krétskeho dobrodružstva sa presunieme naspäť do hlavného mesta, odkiaľ nás bude čakať spiatočný let do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu na trase Bratislava – Heraklion – Bratislava, servisné poplatky, miestne transfery, 7x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s raňajkami, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR. 

Celková cena nezahŕňa - Za 1/1 izbu, za výlet na ostrov Santorini, vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -