Vyhľadávanie zájazdu

Kuba to najlepšie all inclusiveTermíny a ceny

Kuba to najlepšie all inclusive

Úvod - 12-dňový letecký zájazd.

Perex - Kuba – „ostrov slobody“. Návšteva strateného raja revolúcie! Počas nenáročného okruhu spoznáme najznámejšie miesta ostrova, pozrieme si množstvo chránených pamiatok UNESCO a stavby z čias koloniálnej éry. Zrelaxujeme na najznámejších plážach ostrova a osviežime sa v čistých vodách Atlantického oceánu a Karibského mora.

Ubytovanie - 3* resp. 4* hoteloch počas okruhu,  5* hotel Melia Varadero, Grand Memories Varadero alebo podobný počas pobytu.

Stravovanie - Polpenzia počas okruhu, obedy počas výletov, all inclusive počas pobytu v Trinidade a na Varadere.

Poznámka - Niektoré múzeá alebo tabakové fabriky môžu byť počas sviatkov zatvorené.

Doprava - Letecká z Viedne.

1. deň - Odlet z Viedne, prílet na Kubu (Havana), transfer do hotela.

2. deň - Program začneme prehliadkou kubánskej metropoly Havany. Moderná univerzita a Námestie revolúcie v kontraste s UNESCO chránenou štvrťou Havana vieja. Svetoznáme a najmä rušné nábrežie s promenádou Malecón s vyhliadkou na pevnosť  El Morro, chrániace ústie zálivu. Rezidenčná štvrť Vedado, Kolumbov pamätník, koloniálne El Capitolio – replika amerického vzoru, bývalý prezidentský palác a Gran Teatro, Central Park. Pešia prechádzka uličkami starého mesta, Námestie sv. Františka s katedrálou a čulým ruchom. Uvidíme aj kubánske ženy v typickom bielom oblečení posedávajúce a fajčiace cigary, hudobníkov, tanečníčky. Veľkolepé námestie Plaza de Armas, Palác Villanueva, El Templete, obľúbené Hemingwayove podniky La Floridita a Bodeguita del Medio. Zažijeme veľmi zaujímavú hodinovú jazdu na starých amerických autách. Možnosť večernej návštevy známeho kabaretu (za poplatok, odporúčame objednať vopred v CK).

3. deň - Presunieme sa do oblasti Piňar del Rio, ktorá je známa masívnymi vápencovými útvarmi mogotmi, s množstvom krasových útvarov a jaskýň a predovšetkým najlepších tabakových plantáží na svete. Navštívime miestneho výrobcu tabaku, zistíme, podľa čoho sa pozná tá pravá cigara pre pánov a dámy a ktoré cigary sú najkvalitnejšie. Cesta nás povedie do údolia Viňjales so zastávkou na vyhliadke „Los Jasmines“, odkiaľ uvidíme celé údolie, navštívime jaskyňu Cueva del Indio, preplavíme sa na starovekých lodičkách podzemnou riekou v útrobách jaskyne. Nesmieme vynechať známu kubánsku maľbu na skale Mural of the Prehistory. Návrat do Havany.

4. deň - Cesta nás povedie do starého koloniálneho mesta Trinidad, so zastávkou v Guama na krokodílej farme a v dedinke Taino. Zastavíme sa v nádhernom mestečku Cienfuegos, ktoré je známe aj prívlastkom „Perla juhu“. Vďačí zaň kráse svojho historického centra, kde si pozrieme park Jose Martího, hlavné námestie obkolesené reprezentatívnymi stavbami a architektonickými skvostami z 19. a 20. storočia, mestské divadlo a významný Palacio de Valle.

5. deň - Trinidad, romantické koloniálne mestečko sa teší patronátu UNESCO od roku 1988. Pestrofarebné uličky plné hráčov domina, baseballu a konských povozov bez jediného auta. Ochutnáme tradičný koktejl z trinidadského rumu a sirupu z cukrovej trstiny.

6. deň - Vydáme sa cestou lemovanou plantážami cukrovej trstiny do Santa Clary, miesta posledného odpočinku národného hrdinu „Che“ Guevaru. Vykoľajený vlak označujúci rozhodujúce momenty Kubánskej revolúcie. Varadero.

7. deň - Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere, pohodlie all inclusive hotela, kubánsky rum, ľadové mojito, cuba libre, večerné show, hodiny salsy, šnorchlovanie, potápanie, fakultatívne výlety, miestne trhy.

8. deň - Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.

9. deň - Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.

10. deň - Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.

11. deň - Záverečný deň na oddych, transfer na letisko, odlet do Viedne.

12. deň - Prílet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne s prestupom vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 3 x ubytovanie v Havane v hoteli 4* s polpenziou, obedy počas výletov, 2 x ubytovanie v hoteli 3* v Trinidade s all inclusive. 5 x ubytovanie v hoteli 5* na Varadere s all inclusive. Vstupné do pamiatok a múzeí podľa programu. Slovensky hovoriaceho miestneho sprievodcu CK SATUR počas okruhu. Vstupnú turistickú kartu na Kubu.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -