Vyhľadávanie zájazdu

Turandot - operné slávnosti v St. Margarethen, RakúskoTermíny a ceny

Turandot - operné slávnosti v St. Margarethen, Rakúsko

Úvod - 1-dňový zájazd

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

1. deň - Odchod z Bratislavy o 18:00 h. Príchod do 2000-ročného Rímskeho kameňolomu v St. Margarethen Burgenland v Rakúsku, zapísanom aj na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO, kde sa zúčastníme predstavenia jednej z obľúbených opier od Pucciniho „Turandot“.

Miesto predstavenia: Rímsky kameňolom v St. Margarethen Burgenland Rakúsko, ca 70 km od Bratislavy
Začiatok predstavenia: 20:00 h
Vstup do kameňolomu: od 18:00 h
Trvanie predstavenia: cca 2:45 h vrátane prestávky

Kto sa chce stať manželom princeznej Turandot, ten musí uhádnuť jej tri hádanky. Táto správa sa nesie po celej zemi a dostane sa až ku princovi Kalafovi, uprchlíkovi zo svojej krajiny. Z jeho otca, tatárskeho kráľa Timura sa stal žobrák, ktorý je odkázaný len na pomoc vernej otrokyne Liu, ktorá tajne princa Kalafa miluje. Kalaf sa chce uchádzať o ruku Turandot a neodradí ho ani to, že neúspešní pytači sú bezmilosti popravovaní. Láka ho tajomná Turandot, túži ju pokoriť. Všetci princa od tohto úmyslu odhovárajú: ministri, obyčajní ľudia aj sám cisár, otec Turandot. Princ však trvá na svojom rozhodnutí. Turandot mu vysvetľuje prečo je taká krutá: Kedysi vládla v Číne princezná Lou-Ling, prababička Turandot. Uniesol ju však tatársky chán, ktorý ju zneuctil a umučil na smrť.Práve kvôli tomu sa chce každému pytačovi pomstiť a nikdy nechce poznať lásku. Napriek tomu, že princ uhádne všetky tri hádanky, Turandot odmieta stať sa jeho ženou. Aj otec jej dohovára, aby dodržala svoj sľub. Princ však vôbec nenalieha, vzdáva sa svojho víťazstva a sľubuje podstúpiť smrť, ak ona do nasledujúceho rána uhádne jeho meno. Turandot chce za každú cenu zistiť meno princa. Sluhovia nútia Timura a Liu, ktorých videli s princom, aby prezradili jeho meno. Sama Turandot sa o to pokúša. Aby zachránila Timura pred mučením, vyhlási  Liu, že len ona jediná pozná meno princa a aby nemusela odpovedať, prebodne sa dýkou. Umierajúc vyznáva princovi lásku. Princ obviní Turandot z nezmyselnej krutosti a aby ju verejne ponížil, strhne jej závoj a pobozká ju. Stane sa však niečo neočakávané. Bozk prebudí v oboch náhlu lásku a v Číne tak končí krutovláda a začína vláda lásky .

Po predstavení návrat na Slovensko s príchodom v nočných hodinách (približne o 02:30 h, nasledujúceho dňa).

Hudba: Giacomo Puccini
Libreto: Giuseppe Adami, Renato Simoni, posledné dve scény dokončil podľa autorových náčrtkov a poznámok Pucciniho žiak Franco Alfano
Hlavné postavy:
Princezná Turandot – soprán,
Jej otec cisár Altoum – tenor,
Tatársky kráľ Timur – bas,
Jeho syn princ Kalaf – tenor,
Mladá otrokyňa Liu – soprán

Opera mala svetovú premiéru 25. apríla 1926 v milánskej La Scalea dirigoval ju Pucciniho priateľ Arturo Toscanini.
Dej opery sa odohráva v troch dejstvách v talianskom jazyku.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, vstupenku na predstavenie kategórie K5, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa - Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -