Vyhľadávanie zájazdu

Valentín 2021 v Ománe (BUBO privátne lietadlo)Termíny a ceny

Valentín 2021 v Ománe (BUBO privátne lietadlo)

V bezpečnej bubline privátnym lietadlom z Bratislavy do 5* hotela priamo na pláž. Bezpečná destinácia, ktorú sme realizovai ako jediná cestovná kancelária na Slovensku aj v roku 2021. Pláž aj najlepšia reštaurácia v Salalahu vyhradená pre nás. Tenis aj footgolf priamo v rezorte.

deň 1 - 1 -

Ráno z letiska v Bratislave odletíme do Salalah. Oddýchneme si na pobreží, kam kedysi chodievala kráľovná zo Sáby.

Pred Vašim lietadlom Vás čaká Váš kapitán a Váš sprievodca a pozývajú Vás na palubu. Ešte ste takéto niečo nezažili? Na tejto výnimočnej ceste toho bude viac, budeme sa snažiť, aby ste sa cítili ako kráľovné a králi.

Do Ománu chodíme už od roku 1998, ako jediná cestovná kancelária na Slovensku sme sem zorganizovali niekoľko ciest privátnym lietadlom na jeseň, v zime a na jar 2021. Omán je s CK absolútne bezpečný a má ideálnu klímu.
Veľa batožiny nepotrebujeme. Čakajú nás teploty okolo 30 stupňov a parádna voda. 

Pri nastupovaní do lietadla nám ukážete negatívny PCR test. Sme všetci zdraví a cestujeme v bezpečnej bubline. Dovolenku si tak užijeme.

Po prílete do Ománu máme v CK zabehnutý expresný check in = priamo na letisku dostanete kľúče od Vašej izby, aby sme nestrácali ani minútu.
Cesta z letiska Salalah do nášho hotela Crowne Plaza trvá maximálne 25 minút. Kufre Vám odnesú na izbu poslíčkovia a my ideme priamo na pláž.  Zabudnite na hmlu, dážď, sneh či nebodaj na zrušenú lyžovačku. Toto je iné kafé! 

Na pláži máme vyhradenú vlastnú zónu len pre nás, najlepšia reštaurácia v Salalahu (tá najbližšie pri mori) je vyhradená pre nás, footgolf aj tenis máme priamo v rezorte. Dovolenka sa môže začať. 

deň 2 - 2 -

Viacerí z Vás si ráno privstanú, aby sa uistili, že sú na správnom mieste. Že je to naozaj pláž, slnko a nikde nestriehne hygienik. Potom si dáte skvelé raňajky a hodíte sa do vôd Indického oceánu. Budú okolo Vás skákať lietajúce ryby či šantiť delfíny? Naozaj ich tu pravidelne vídavame.

Užívanie slnka a slanej vody (nie, nebudeme kloktať). Budeme objavovať rezort a jeho možnosti. Hlavným miestom bude pláž a bazény, kde sa budeme počas nasledujúcich dní stretávať. Odpočívajte pod slnečníkom a čítajte knihu, alebo si objednajte jeden z dvoch tenisových kurtov a ponaťahujte stuhnuté svaly z lietadla. Všetko je už v cene nášho CK balíčka. Pri bazéne si vyzdvihnite plážový uterák a nájdite si svoje miestečko na lehátku či v prútenom plážovom koši. 
Spod slnečníka sledujte plavčíka, ktorý v prípade že niečo zbadá, dá vedieť. Uvidíme delfíny, alebo veľryby? V januári 2021 sa skupina delfínov "prebehla" cca 40 metrov od kúpajúcich sa Bubákov. Dokonalý zážitok.

Raňajky, obedy aj večeru trvajú dostatočne dlho na to, aby ich stihli aj tí, ktorí si dnes prispali. Zariadili sme ohromnú ponuku vegetariánskych a vegánskych jedál, ktoré priamo pred Vami pripravuje tucet kuchárov. Vyberiete si jedlá z indickej pece tandori? Alebo vyskúšate zeleninu a cestoviny v ohnivom woku? Arabské vegetariánske špeciality, ale aj steaky a ryby od výmyslu sveta.

Budeme sa stravovať v novotvorenej luxusnej reštaurácii priamo na brehu oceánu. V celom južnom Ománe nenájdete reštauráciu ktorá je tak kvalitná a tak blízko morských vĺn. Obrovský luxus, ktorý spoločne s úžasnou plážou dodáva CK hotelu v Salalah omnoho vyššiu úroveň.

deň 3 - 3 -

Ak ste aktívny typ, ktorý nezvykne dlho spať, vydajte sa na beh či prechádzku po pláži, ktorá je na to ako stvorená. Stretnete sa tu s rybármi, ale aj s jazdcami na arabských plnokrvníkoch. Tak širokú, dlhú a nádhernú pláž s minimom iných ľudí ste však zrejme nezažili. Toto je absolútny unikát ománskej CK pláže. Pozrite si krátke video z ranného behu po našej pláži na začiatku blogu o Ománe. 
Bohaté raňajky a oddych v neobjavenej krajine Perzského zálivu a teplý Indický oceán. Do konca roku 1970 bol Omán neprístupný svetovej verejnosti, dnes je krajinou so skvelou infraštruktúrou, úžasným podnebím a absolútnym pokojom. Omán je krajinou, ktorá bola opakovane vyhlásená za najbezpečnejšiu svetovú turistickú destináciu.
Vôňa kadidla Vás bude sprevádzať, kamkoľvek sa pohnete. Pláže sú pieskové a s tým najjemnejším pieskom aký si len viete predstaviť, oceán teplučký a ľudia veľmi priateľskí.

Viete o tom, že sa kúpete na unikátnom mieste? Za Vašim chrbtom je nekonečná púšť, drsná, nemilosrdná. Okolo Vás je zeleň, tisícky kokosovníkových paliem, banánovníkové a papájové plantáže, všade vône kvetov. Prečo? Lebo toto je jediná oblasť arabského polostrova ktorú zachytáva monzún známy ako khareef. Ten sem v našom lete (júl, august) prináša vytúžený dážď a dáva tomuto miestu život. Teraz však na 99% nespadne ani kvapka.
Vedeli ste, že práve tu kdesi na tomto pobreží cca. 3000 rokov dozadu nejaký neznámy dhófarský moreplavec objavil a pochopil význam vetra, ktorý dnes voláme pasáty? Raz darmo, Arábia Felix (Šťastná Arábia) bola nesmierne mocná a vzdelaná ríša. Jej kráľovná zo Sáby konkurovala múdrosťou Šalamúnovi. Aj o tomto sú príbehy z južného Ománu kam my z CK chodíme už od roku 1998.

deň 4 - 4 -

Všetko v rezorte už poznáte a isto ste pozdravili aj Ahmada, Fauzího či Marwána. Ochutnali ste Makboos, Shuwu, dali si kahwu so sladučkými datlami.

Omán si dáva záležať na službách a snaží sa zamestnávať predovšetkým lokálnych ľudí. Túto politiku začal osvietený sultán Qaboos a pokračuje v nej aj Haitham bin Tariq. Aj keď je tu silná komunita zamestnancov z iných končín sveta, ománcov nájdete na viacerých postoch. Kuchári sú z centrálnej Indie a Nepálu, čašníci z Pakistánu, manažéri z Libanonu a indickej Keraly. Všetci na úrovni, profesionáli vo svojej oblasti. CK klienti tu majú veľmi dobré meno a budeme radi ak aj Vy odídete s pocitom, že takýto skvelý servis ste ešte nezažili. Naozaj!

Aby ste mali dni vyplnené, budeme pre Vás pripravovať rôzne aktivity. Nechajte sa prekvapiť, inšpirovať a nebojte sa zapojiť. Na ostatnej silvestrovskej ceste sme mali množstvo súťaží, turnajov a celkovo tak zažili vynikajúci aktívny oddych.

Vyskúšate dnes footgolf, prvý v Ománe, ktorý je priamo v našom rezorte?

Alebo si vyberte náš fakultatívny výlet a pozrite sa za hranice rezortu. Arabský polostrov oplýva svojskou históriou. V horách nad mestom sa nachádzajú rôzne hrobky, vrátane proroka Jóba, ku ktorej sa vyberieme. Pobrežie má nádherné pláže, či už dlhočizné pieskové, alebo menšie učupené pod skalistým pobrežím. Na jednej z pláží sa nachádza prírodný skalný komín, kadiaľ počas zvýšených vĺn vystrekuje voda akoby z gejzíra. Južný Omán je historicky známy ako miesto, kde sa pestujú stromy, z ktorých sa dodnes získava kadidlo. Tieto háje sú pod patronátom UNESCO a my sa tu zastavíme a pozrieme sa zblízka na túto rastlinu, ktorej miazga bola v Európe cennejšia ako zlato. Pohodový deň, ktorý Vám ukáže niektoré zo zaujímavostí okolia Salalahu.

deň 5 - 5 -

Pláž, pláž, pláž. Pochybujeme, že jej máte už plné zuby. Užívajte, oddychujte, bavte sa!

deň 6 - 6 -

Ďalší plážový deň. Využite ho na maximum. Neopustite pláž, piesok ani slnko a kochajte sa pohľadom na Indický oceán. Prejdite sa po krásnej a nekonečnej pláži, ochutnajte nové delikatesy a oddychujte.

Dnes sa prejdeme k starobylému prístavu Al Baleed, ktorý na svojich cestách navštívil aj cestovateľ Marco Polo. Našli sa tu staré čínske mince a keramika a je jasné že kadidlo, otroci a koreniny sa vyvážali riadne ďaleko. Kedysi išlo o jedno z najbohatších miest sveta a my sa môžeme doslova dotýkať prastarých vykopávok, kde budeme samy. Prečítajte si v našom blogu o histórii Ománu.
Počas našich Happy hours dnes budeme piť drinky priamo z kokosových orechov. Čerstvé kokosové orechy chutia božsky a v našom balíčku je celý čas all inclusive servis. No počas každodenných happy hours Vás chceme každý deň čímsi prekvapiť a vysvetliť si viac o celkovej kultúre Ománu.
Dnes prídu do nášho hotela predajkyne kadidla, beduínskych suvenírov a za dva ománske rialy sa dámy vedia skrášliť henou.
Večer si povieme posledné inštrukcie k ceste a dáme si našu záverečnú gurmánsku večeru.

deň 7 - 7 -

Krásny týždeň plný lásky je za nami. Dnes si ešte celý deň užívame neuveriteľne teplý a čistý oceán. Dokončíme čo sme nestihli. Chýbajú Vám niektoré suveníry a darčeky pre rodinu a priateľov? Sadnite do taxíka a zbehnite do mesta na trh alebo do nákupného centra. Alebo si len vychutnávajte pohodu na nádhernej pláži. Pred záverečnou večerou si povieme inštrukcie pred odletovým dňom, dáme si spoločný drink a vychutnáme západ slnka.

deň 8 - 8 -

Krásny týždeň plný pohody je za nami. Dopoludnie si užívame neuveriteľne teplý a čistý oceán, dáme si posledný drink, rozlúčime sa s celým personálom od kuchárov až po riaditeľa hotela (takéto čosi ste zrejme nezažili!) a cez nádhernú palmériu sa presunieme na letisko.

Naše privátne lietadlo nás čakalo celý čas a my keby sme chceli, môžeme kedykoľvek odletieť. Je fajn si raz vyskúšať ten pocit, letieť privátnym lietadlom. Užijeme si nové letisko - duty free shopy, alebo jeden z biznis salónikov a letíme späť do uzimenej Európy. 

Každý CK let je zmysluplný a Vy sa od sprievodcov školených v BCA, ktorí pracujú exkluzívne pre CK dozviete viac. Zábava, vzdelanie a zážitky do poslednej chvíle.


Cena zahŕňa

exkluzívny check in iba pre vás

letiskové poplatky

7 plných nocí ubytovanie v 5* hoteli Crowne Plaza Salalah v deluxe izbe pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

all inclusive v hoteli Crowne Plaza (raňajky-obed-večera, nápoje a alko nápoje v určených hodinách a reštauráciách)

tenis aj návšteva Al Baleed- UNESCO v cene

spiatočný transfer autobusom na trase letisko Salalah - hotel a späť 

starostlivého miestneho partnera

najlepších sprievodcov

asistenčné služby

garantovaný návrat™ naše lietadlo je stále k dispozícii a v prípade potreby je schopné kedykoľvek letieť obratom domov (napríklad neočakávané zatvorenie hraníc atď). Aj vďaka tejto flexibilite si dovolenku užijete ešte viac. Do not worry, be happy!

20 kg batožiny

5 kg príručná batožina

happy hours - k all inclusive ešte špeciálny drink a gurmánske špeciality s výkladom navyše

Cena nezahŕňa

osobné výdaje, ostatnú stravu, poistenie, poplatok za PCR test nie starší než 72 hodín


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -