Vyhľadávanie zájazdu

Vanilkové ostrovy - Réunion Seychelské ostrovy MauríciusTermíny a ceny

Vanilkové ostrovy - Réunion Seychelské ostrovy Maurícius

Luxusná dovolenka na ostrovoch, ktoré majú prezývky ostrovy lásky, raj rajov a ktorých pláže sa každoročne dostávajú do TOP 10 sveta. Pri zájazde Vanilkové ostrovy ako prvé spojilo všetky tri krajiny do jednej unikátnej cesty. Na tropických voňavých ostrovoch so striebristými plážami sa pestuje najkvalitnejšia vanilka. Vedeli ste, že kilo vanilky dnes stojí viac než kilo striebra? Všetky tieto ostrovy ponúkajú luxusnú dovolenku a vy ich uvidíte na jednej jedinej ceste. Najkrajšie pláže sveta na Seychelách, drsná no úchvatná príroda na Réunione a na záver hyper luxusný hotel na najkrajších plážach Maurícia. Dokonalý, prepracovaný program.

Luxusná dovolenka na ostrovoch, ktoré majú prezývky ostrovy lásky, raj rajov a ktorých pláže sa každoročne dostávajú do TOP 10 sveta. Pri zájazde Vanilkové ostrovy ako prvé spojilo všetky Seychely, Maurícius a Réunion do jednej unikátnej cesty. Na tropických voňavých ostrovoch so striebristými plážami sa pestuje najkvalitnejšia vanilka. Vedeli ste, že kilo vanilky dnes stojí viac než kilo striebra? Všetky tieto ostrovy ponúkajú luxusnú dovolenku a vy ich uvidíte na jednej jedinej ceste. Najkrajšie pláže sveta na Seychelách, drsná no úchvatná príroda na Réunione a na záver hyper luxusný hotel na najkrajších plážach Maurícia. Dokonalý, prepracovaný program.

deň 1 - 1 -

Odlietame na Ostrovy lásky, ako sa Seychelské ostrovy nazývajú. Letíme veľmi ďaleko, čo z destinácie robí luxusný produkt a tak je tu turistov málo. Za celý rok Seychely navštívi toľko ľudí čo Notre Dame v Paríži za jediný týždeň. Na rozdiel od akosi nudných Maldív, Seychely majú nádherné pláže ale aj športové možnosti, bicykle, turistiku, či golf. Nočný let špičkovou aerolíniou.

Začnite cestovať už doma a vychutnajte si pri dobrom víne jedinečný blog o Seychelách Lamborghini medzi dovolenkami

deň 2 - 2 -

Pristávame v tropickom raji 4 stupne južnejšie od rovníka. Sme na južnej pologuli, na najväčšom ostrove Seychel na Mahé. Seychely majú nádhernú prírodu a strmé vrchy. Nadýchneme sa a opojí nás teplý slaný morský vzduch Indického oceánu a vôňa ako v botanickej záhrade. Cítite vanilku?  Seychely boli vždy ihriskom pre krásnych a bohatých, absolútny top medzi plážovými dovolenkami. Práve tu sa nachádza najdrahší all inclusive hotel sveta, tu má svoje sídlo najbohatší panovník Abu Dhabi. Sídlo si ukážeme priamo z ostrova Eden, na ktorom sa zastavíme na kávičku s výhľadom na jachtový prístav.

Prehliadku ostrova Mahé začneme pri kostolíku v druhom najväčšom meste ostrova v Beau Vallon. HDP na obyvateľa je najvyššie zo všetkých afrických krajín. Zároveň ide o najmenšiu krajinu Afriky s plochou iba 459 kilometrov štvorcových. Ihneď vidíme, že sa jazdí na ľavej strane, majú tu britský parlamentný aj školský systém, ale domorodý jazyk kreolčina má francúzske korene a veľká väčšina názvov dedín a pláží je francúzska. 90% obyvateľstva sú katolíci a Seychely sú veľmi bezpečné. Prejdeme krížom ostrovom cez hory a pred nami sa otvorí výhľad na malé ostrovčeky v zálive. Zbehneme do hlavného mesta. Victoria je pomenovaná po britskej kráľovnej Viktórii a prehliadku začneme pri jej soche. Najkrajšia koloniálna budova mesta je dnes múzeom. Oproti sa nachádza budova pošty, odkiaľ môžete poslať exotickú pohľadnicu, a nižšie prírodopisné múzeum so sochou krokodíla, ktorý tu nežije. Prejdeme sa okolo bielych britských hodín, dominanty centra mesta, a zamierime k evanjelickému Kostolu svätého Paula a následne ku katedrále. Vymeníme si zopár exotických seychelských rupií, za ktoré si môžete kúpiť suveníry či tmavý rum Takamaka Bay. Vrcholom prehliadky je Sir Selwyn-Clarke Market , nádherné, do červena sfarbené domorodé trhovisko, srdce hlavného mesta. Tu budeme najlepšie pozorovať kreolskú zmes domorodcov, dámy v klobúkoch, obchodníkov, ktorí predávajú čerstvé tropické ovocie, a rybárov ponúkajúcich stovky čerstvých rýb. Kreolská kuchyňa je zmeskou francúzskej a indickej s absolútne čerstvými ingredienciami. Odporúčame skvelé carpaccio z čerstvého tuniaka, či kari z chobotnice.

Už aj transfer do hotela je veľkým zážitkom. Všade okolo hustá džungľa, abundantná príroda, prakticky žiadna civilizácia, ktorá by prírodu kazila. Nádherné zelené hory, tyrkysové more a pláže s tým najbelším pieskom na svete. Odľahlosť a prírodná krása. Ubytovanie na pláži Beau Vallon. Prešli sme všetky štyri najväčšie ostrovy Seychel a vybrali sme pre vás práve túto pláž. Ide o najdlhšiu pláž ostrova Mahé (2 km) a dá sa tu pekne kúpať celý deň aj pri odlive. Aj všetky naše hotely sme vybrali tak, aby boli priamo na pláži. Ráno sa môžete prejsť, či si bosí zabehať od hotela Fishermans Cow až po reštauráciu Mahek. Keďže je orientovaná na západ, večery sú tu prenádherné (viď fotogaléria zájazdu).

deň 3 - 3 -

Relax na pláži. 

Dnes bude dostatok času na potápanie či šnorchlovanie s preverenými partnermi. Výstroj vám požičajú. Večerné romantické prechádzky, alebo posedenie na pláži. Sŕkate čerstvé kokosové mlieko zriedené rumom Takamaka Bay, obloha je krvavočervená, stále je neuveriteľne teplo. Už chápete prezývku ostrovy lásky...

deň 4 - 4 -

Oddychujete, potápate sa, alebo vyrazíte za poznaním. Pripravili sme pre vás prepracovaný fakultatívny výlet na ostrovy s tými najpreslávenejšími plážami. Dnes uvidíte najlepšiu i najkrajšiu pláž, coco-de-mer, vanilku. Každá (najznámejšia a najkrajšia pláž) sa nachádza na inom a značne vzdialenom ostrove. V tento deň uvidíme cintorín, kde sú pochovaní prví osadníci (prišli z Réunionu) a zastavíme sa pri obrovských korytnačkách, pri zvieratách, ktoré sa za dvesto miliónov rokov priveľmi nezmenili. Korytnačky zo Seychel sa dožívajú ešte vyššieho veku než tie z Galapág a tým sú najstaršími obyvateľmi našej planéty.

Vyrážame! Ranný transfer z hotela do prístavu a nalodenie na kvalitnú loď, dobrodružná cesta cez Indický oceán je nádherným zážitkom. Pristávame v Zátoke lásky na druhom najväčšom ostrove Praslin. V absolútne čistom mori plávajú stovky rýb a je veľká šanca, že uvidíme aj karety (korytnačky). Podľa počasia sa rozhodneme, v akom poradí zrealizujeme program. Čakajú nás tu naše autá a vyrážame – prejdeme Praslin krížom krážom. Ideme z prístavu až na úplný koniec, kľukatými cestičkami, stúpame a padáme, predierame sa džungľou s výhľadmi na zálivy. Na úplnom konci ostrova prichádzame na Anse Lazio. Táto pláž je každoročne oceňovaná ako jedna z piatich najlepších na našej planéte. Hodnotí sa dĺžka pláže, dobrý prístup do vody, kvalita bielučkého najjemnejšieho piesku, tyrkysová voda a celkový dojem. Seychely sa nazývajú ostrovmi lásky aj kvôli zvláštnemu orechu pripomínajúcemu ženské lono. Tento orech pochádza práve odtiaľto, z Praslinu a my mierime opäť našimi prenajatými autami krížom do vnútrozemia do Vallée de Mai (Májového údolia), ktoré je pod patronátom UNESCO. Našim cieľom je vidieť samčiu palmu s plodmi pripomínajúcimi penis a ženské palmy s plodmi – coco-de-mer, o ktorých si námorníci dlho mysleli, že sa rodia pod morom. Obrovské orechy lásky nachádzali plávať na morskej hladine, ale žiadny ostrov nevideli, veď Seychely sú také malilinké. V jednom orechu, ktorý váži až štyridsať kilogramov, sú tri plody, ktorý sa každý predáva tak za štyristo až šesťsto eur. Určite kúpte ten s certifikátom. Coco-de-mer je najväčším plodom na našej planéte.

Naše auto nás privezie späť do prístavu a naša loď na ďalší ostrov La Dique. Je to ten najkrajší? Ostrov pieskových cestičiek, bicyklov a kreolských drevených autobusov. Prepravíme sa krížom cez ostrov a naším cieľom je vanilka. Prejdeme sa vo vanilkovej plantáži a budeme ovoniavať vzácnu komoditu, ktorá je v Indickom oceáne jednoznačne najlepšej kvality. Kilo tejto pravej vanilky dnes stojí viac než kilo striebra. Vedeli ste, že ide o orchideu, ktorá sa opeľuje ručne?

Porozprávame si o výrobe kopry, ďalšej významnej komodity Seychel. Následne vstúpime na Anse Source d'Argent, ktoré sa hrdí podtitulom najfotografovanejšia pláž sveta. Pláž bola kedysi považovaná za raj všetkých rajov a keď ju uvidíte obkolesenú obrovskými prastarými žulovými skaliskami a tyrkysovou vodou, chránenú kokosovými palmami, poviete si, že tá teória o raji môže byť pravdou. Sprievodca vám poradí, ako si nájsť miestečko, kúsok raja, iba pre seba. Návrat na loď a transfer do hotela.

deň 5 - 5 -

Posledné kúpanie na Seychelách, posledný východ slnka a odlet ďalej na juh. Letíme vyše 1800 km, čo je ako zo Slovenska na severný polárny kruh. Odlietame na Réunion. Seychely tvorí 115 ostrovov, no Réunion je jediný ostrov, vyše päťkrát väčší než celková plocha Seychel. Pri pristávaní vám Réunion bude silne pripomínať Havaj. Zelené hory, vodopády a všadeprítomný oceán. Pristávame na letisku Roland Garros – letec hrdina prvej svetovej vojny, ktorý sa tu narodil –pristávame v Európe. Na Réunion vstúpite na občiansky preukaz a platíte eurom. Ide o prekrásny ostrov, ktorého krása doslova vyráža dych. Štyridsať percent ostrova je národným parkom zapísaným medzi pamiatky UNESCO.  Zahráte si petanque už prvý deň? Večera s francúzskym vínom a francúzskym šarmom.

deň 6 - 6 -

Prejdeme celý ostrov zo severu. Vyrazíme z hlavného mesta Saint-Denis. Cestou máme výhľady na unikátny viadukt postavený z peňazí EU (za 1,6 miliardy eur) čo robí tuto cestu najdrahšou na svete (na kilometer).

Na druhej strane sú výhľady na Piton des Neiges (Snežný vrch), ktorý je so svojimi 3069 m najvyšším vrchom Indického oceánu. 

Podobne ako na Havaji vyjdeme autobusom do výšky až 2340 m a zrazu sa všetko zmení. Piton de la Fournaise je jedna z najaktívnejších sopiek na svete a dnes je zapísaná do Svetového dedičstva UNESCO. Skaly roztrhnuté, akoby boli z papiera, lávové prúdy, činné krátery. Brána do pekla stojí za každú minútu. Tomu, kto nefandí turistike, ale aj všetkým milovníkom prírody a letectva odporúčame lety vrtuľníkom. Vanilku sme videli na Seychelách, Réunion tvrdí, že oni ju majú najlepšiu na svete. Alebo dáte prednosť vanilkovému rumu?

deň 7 - 7 -

Už len necelá hodinka letu a pristávame na ďalšom ostrove Maskarén, na ostrove Maurícius. Zo štýlu, akým pre vás CK Maurícius pripravilo, budete nadšení. Ostrovu, kde vládol obrovsky vták Dodo, dnes vládne demokracia a prosperita.

Celodenný výlet. Ostanete sa potápať, oddychovať, alebo sa rozdelíte a každý si užije to, na čo má chuť? Uvidíte. Každopádne, tí aktívni vyrazia krížom cez jednu z najslobodnejších krajín sveta. Demokracia na Mauríciu patrí medzi najpokročilejšie na svete a tento maličký ostrov je výkladnou skriňou Afriky. Maurícius bol prvýkrát zaznamenaný na mape sveta v roku 1502 a dovtedy tu nežil žiaden človek. Zelený, voňavý ostrov, kde sa mieša vôňa morskej vody, čaju a cukrovej trstiny. Na mieste Bois Chéri je jediná čajová plantáž na ostrove, datujúca sa do roku 1892. O čaji sa dozviete všetko a zároveň je lahodný čaj veľmi príjemným suvenírom, ktorý vám bude dlho pripomínať dovolenku na Mauríciu. Odporúčame čaj s vanilkovou príchuťou. Iste ste si už všimli, že ostrov je úrodný a čo tu hodíte na zem, to vyrastie. Lány cukrovej trstiny a éru plantážnikov si opíšeme v koloniálnej vilke nádherne položenej nad plantážami. Maurícius je hinduistický ostrov. Kresťanstvo s hinduizmom tu už dlhé roky koexistujú v totálnej harmónii. Odbočíme do srdca ostrova a vo výške 550 m objavíme jazero Ganga Talao. Obrovský hinduistický chrám postavený na jazere vraj komunikuje priamo s vodou posvätnej Gangy v Indii. Najväčší chrám patrí Šivovi, ale nájdete tu aj Hanumana, boha všetkých opíc aj so svojimi poddanými. Durgu sediacu na levovi, Ganéšu so sloniou hlavou, či Saraswati hrajúcu na lútne. Obrovská Šivova socha vysoká 33 metrov je najvyššia na ostrove a patrí medzi najvyššie sochy na svete. Skvelé fotografie z malej Indie a návrat do hotela. Ak nám ešte zostane čas môžeme sa zastaviť v rumovej fabrike Chamarel položenej pod najvyšším vrchom ostrova (Piton de la Petite Rivière Noire; 828 m). Historická budova, vysvetlenie výroby rumu a potom náročná ochutnávka desiatok druhov. Začneme od základných rumov, potom prejdeme k ochuteným, samozrejme aj vanilkovým. Dotiahnete to až po ročníkové rumy z jedného suda (single barrel) či XO? 

Transfer na severovýchod ostrova. Mnohé pláže ostrova nie sú pekné ako na Seychelách, mnohé majú po daždi hnedú vodu (vteká do nich bahno z hôr). No pláže, ktoré sme pre vás vybrali, sú tými najkrajšími (viď fotogaléria tohto zájazdu). Naše hotely ležia v blízkosti dvoch osemnásť jamkových golfových ihrísk na tom najlepšom mieste. Bielučký koralový piesok a modré more, aké vidieť málokde, sú dovolenkovým snom, ktorý sa dnes stal pravdou. Transfer do nášho hotela v oblasti Belle Mare. Check in a hor sa na pláž!

Hotel už v základnej cene patrí jednej z najluxusnejších hotelových sietí sveta, omnoho lepšej než napríklad Hilton. Predstavte si biely piesok, palmy sklonené k tyrkysovej vode, obrovské dvadsaťmetrové bambusy. V cene je šnorchlovanie s požičaním komplet výstroja (okuliare, šnorchel, plutvy a doprava lodičkou na koralový útes), katamarany, posilňovňa, ale aj vodné lyžovanie. Rezort je vskutku nádherný, položený v tropickej záhrade, na tej najkrajšej pláži celého ostrova. Ideálne finále našej cesty.

deň 8 - 8 -

Relax v Belle Mare.

deň 9 - 9 -

Oddych v raji na najkrajšej pláži a v top hoteli. Čo si už viac môžeme priať. Skúsite ten golf či vodné lyžovanie? Dáte si masáž v skvelom spa? Vyskúšali ste už všetkých šesť barov? Alebo to bude iba oddych pri jednom zo štyroch bazénov, alebo na dvojkilometrovej privátnej pláži? Koralová bariéra s množstvom rybičiek (tretia najdlhšia na svete po Austrálii a Belize) je kúsok a aj ďalšie šnorchlovanie v cene. Ak neradi šnorchlujete, v cene je aj loď s preskleným dnom. Veľkou výhodou CK zájazdov je, že sa tu stretnú obdobne zmýšľajúci ľudia z rovnakej sociálnej a intelektuálnej vrstvy, rovnako postihnutí vášňou pre cestovanie. Aj tí, čo bežne nikoho nechcú vidieť, si tu nájdu fajn partiu, a tak je vždy čo robiť a o čom sa rozprávať…

deň 10 - 10 -

Posledný drink s pravým trstinovým cukrom a následne transfer na letisko. Odlietame z najhustejšie zaľudnenej krajiny Afriky kvalitnou leteckou spoločnosťou. Do poslednej chvíle sa dozviete niečo nové.

deň 11 - 11 -

Prílet domov, aklimatizácia a vytriasanie piesku z tašiek. Videli ste to, na čo iní potrebujú tri dovolenky. Zažili ste však omnoho viac, to čo sa dá zažiť iba s profesionálmi, ktorí sa cestovaniu a zážitkom venujú tak intenzívne a s takým nasadením. CK k vašim službám! Veríme, že cítite tú lásku.


Cena zahŕňa

prelet Seychely - Réunion

prelet Réunion - Maurícius

8 x ubytovanie v 3*- 5* hoteloch v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

8 x raňajky

všetky letiskové transfery na Seychelách, Mauríciu a Réunione

biely piesok na pláži

výlet na Piton de la Fournace

okruh južným Mauríciom

sprievodcu na Seychelách, Reunione a prvý deň na Mauríciu

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, ostatnú stravu, fakultatívne výlety (výlet na La Digue a Praslin), prémiové hotely, enviromentálny poplatok za ubytovanie na Seychelských ostrovoch


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -