Vyhľadávanie zájazdu

Veľká cesta Singapurom a MalajziouTermíny a ceny

Veľká cesta Singapurom a Malajziou

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Singapuru s medzipristátiami.

deň 2 - SINGAPUR: Prílet do Singapuru, transfer do hotela. Popoludní prechádzka po strede mesta s návštevou tamilského hinduistického chrámu Sri Mariammam, kde sa v podvečer koná zaujímavá ceremónia - púdža s ohňovými obetami. Nocľah v Singapure.

deň 3 - SINGAPUR: Raňajky. Poldenná prehliadka mesta: Čínska štvrť, Rafflesov pomník, parlament, botanická záhrada so známou zbierkou orchideí, vrch Mount Faber, odkiaľ je prekrásny pohľad na celé mesto. Popoludnie môžete venovať nákupom na preslávenej Orchard Road, alebo fakultatívnemu výletu lanovkou na ostrov Sentosa - zábavný park s úchvatným akváriom, delfínmi, umelou sopkou, motýľou záhradou a hmyzím pavilónom. Nocľah v Singapure.

deň 4 - SINGAPUR - JOHOR BAHRU - MELAKA: Raňajky. Transfer cez hrádzu v Johor Bahru, pokračovanie do Melaka. Prehliadka koloniálneho Melaka s návštevou zrúcanín kostola Sv. Pavla, kde býval pochovaný sv. František Xaverský. Domy v centre sú natreté tmavo červenou farbou, vyniká medzi nimi sídlo bývalého holandského guvernéra Stadthuys. Návšteva najstaršieho čínskeho chrámu v Malajzii Cheng Hoon Teng a uličky starých čínskych kupeckých domčekov na Hang Jebat. Nocľah v Melaka.

deň 5 - MELAKA - PUTRAJAYA - KUALA LUMPUR: Raňajky. Odchod z Melaka do Putrajaya. Putrajaya vyrástla na zelenej lúke. Dominantami mestá sú ohromná mešita Masjid Putra na okraji umelého jazera a vládny palác Perdana Putra s námestím Dataran Putra. Mesto je dôkazom ohromného rozvoja, ktorý Malajzia v posledných tridsiatich rokoch prekonala. Pokračovanie do Kuala Lumpur, nocľah v Kuala Lumpur.

deň 6 - KUALA LUMPUR: Raňajky. Celodenná prehliadka Kuala Lumpur, s návštevou ústredného námestia Merdeka, Národnej mešity, prechádzka okolo hlavnej železničnej stanice, ktorá bola postavená v romantickom maurskom slohu. Mestu dominuje televízna veža a dvojica mrakodrapov ropnej firmy Petronas. Výlet pokračuje blízkym okolím mesta a návštevou scénických hinduistických svätýň v jaskyniach Gua Batu. Večer odporúčame návštevu večerného trhoviska v čínskej štvrti okolo uličky Jalan Petaling. Nocľah v Kuala Lumpur.

deň 7 - KUALA LUMPUR - TAMAN NEGARA: Raňajky. Odchod do jedného z najcennejších Národných parkov sveta Taman Negara, ktorý chráni pôvodný malajzijský tropický dažďový prales, druhovo najbohatší lesný ekosystém našej planéty. Príjazd na mólo v Kuala Tembeling, pokračovanie loďou po rieke do pralesného hotela v Taman Negara. Večera. Nočná prechádzka pralesom s pozorovaním atmosféry nočnej džungle. Nocľah.

deň 8 - TAMAN NEGARA: Raňajky. Prejazd vodným taxíkom cez rieku Tembeling do Kuala Tanah. Pokračujeme pozemnou cestou na Cameronskú vysočinu v štáte Perak. Miesto preskúmal brit W. Cameron koncom 19. storočia za účelom rekreácie britských kolonialistov. Dnes je vysočina (1.300 - 1.800 m n. m.) známa produkciou čaju, ovocia a zeleniny. Zastávka na čajovej farme spojená s ochutnávkou. Nasleduje miestny trh s ovocím a zeleninou i zastávka na jahodovej farme. Nocľah.

deň 9 - TAMAN NEGARA - CAMERON HIGHLANDS: Raňajky. Prejazd vodným taxíkom cez rieku Tembeling do Kuala Tanah. Pokračujeme pozemnou cestou na Cameronskú vysočinu v štáte Perak. Miesto preskúmal brit W. Cameron koncom 19. storočia za účelom rekreácie britských kolonialistov. Dnes je vysočina (1.300 - 1.800 m n. m.) známa produkciou čaju, ovocia a zeleniny. Zastávka na čajovej farme spojená s ochutnávkou. Nasleduje miestny trh s ovocím a zeleninou i zastávka na jahodovej farme. Nocľah.

deň 10 - CAMERON HIGHLANDS : Raňajky. Prechádzka machovým pralesom s orchideami, korením, či rafléziami - kvetiny s najväčšími kvetmi na svete. Prejazd okolo vodopádov do osady pôvodných obyvateľov Orang asli. Návrat na hotel. Nocľah.

deň 11 - CAMERON HIGHLANDS - BUKIT MERAH - PENANG: Raňajky. Odchod na ostrov Penang. Cestou prehliadka vápencovej jaskyne Tempurung, zastávka v Bukit Merah Laketown rezorte spojená s návštevou ostrova orangutanov a prechádzka po ostrove s pozorovaním týchto vzácnych ľudoopov. Potom prejazd po najdlhšom malajzijskom moste na ostrov Penang. Ubytovanie, nocľah.

deň 12 - GEORGE TOWN: Raňajky. Prehliadka George town zahŕňa hradby pôvodnej pevnosti Cornvallis, rušnú Street of Harmony, Khoo Kongsi - čiže klanové domy zhromažďujúce rodiny z čínskych komunít, Chew Jetty - pôvodná čínska štvrť, chrám Chayamangkalaram - chrám ležiaceho Budhu. Voľné popoludnie na individuálnu prehliadku mesta. Nocľah.

deň 13 - LANGKAWI: Raňajky. Transfer do prístavu. Plavba (2h) trajektom na ostrov Langkawi. Po príchode transfer do plážového hotela. Voľný program.

deň 14 - LANGKAWI: Raňajky. Voľný program s možnosťou kúpania, či výletu lanovkou na horu Gunung Machinchang - vysutá plošina s výhľadom na celý ostrov.

deň 15 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky. Voľné dopoludnie. Transfer na letisko, odlet cez Kuala Lumpur späť do Prahy.

deň 16 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -