Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh BrazíliouTermíny a ceny

Veľký okruh Brazíliou

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Rio de Janeiro. Po vybavení pasových formalít transfer do hotela. Nocľah v Rio de Janeiro.

deň 2 - RIO DE JANEIRO: Dnes Vás čaká stretnutie s novodobým divom sveta - so sochou Ježiša, ktorý sa týči nad jedným za najkrajších miest sveta. Prejdete okolo jazera Rodrigo de Freitas, prídete na úpätie hory Corcovado, odkiaľ pôjdete pohodlnou pozemnou lanovkou tropickým pralesom Tijuca až tesne pod vrchol Corcovada. Po absolvovaní záverečných schodov k soche Krista Vykupiteľa (Cristo Redentor) sa Vám naskytne fantastický pohľad na Rio de Janeiro. Poobede prechádzka po starom koloniálnom centre Ria, de sa zastavíte v preslávenej Confetarii Colombo na šálku vynikajúcej brazílskej kávy. Nocľah v Rio de Janeiro.

deň 3 - RIO DE JANEIRO: Druhý deň bude nasledovať výlet k druhému symbolu Ria - svetoznámej Cukrovej homoli. Začnete prechádzkou okolo preslávených pláží Ria. Následne prvou kabínkovou lanovkou vyjdete najskôr na horu Urca a ďalšou kabínkovou lanovkou vyjdete na Cukrovú homoľu (Pao de Acúcar), odkiaľ sa môžete kochať nádherným pohľadom na veľkomesto obklopené nekonečným oceánom. Popoludní individuálne voľno, možnosť fakultatívnej návštevy botanickej záhrady. Nocľah v Rio de Janeiro.

deň 4 - RIO DE JANEIRO - FOZ DO IGUACU: Transfer na letisko, odlet do Foz do Iguaçu. Prehliadka vodopádov Iguazu z brazílskej strany. Širšie ako Viktóriine vodopády a vyššie než Niagara ponúkajú nezabudnuteľný pohľad na 275 vodopádov a kaskád padajúcich do hĺbky až 80 m v tzv. „Diablovom hrdle“. Majestátne hrmiace vodopády, pôsobivá vodná hmla pretkaná nespočetnými dúhami a čarovné scenérie okolitej prírody, to sú vodopády Iguazu. Nocľah vo Foz do Iguaçu.

deň 5 - VODOPÁDY IGUAZU: Prehliadka vodopádov Iguazu z argentínskej strany. Cesta vláčikom k najväčšiemu vodopádu Iguazu – k „Diablovmu hrdlu“, kde sa do hlbín valí ohromná masa vody. Pod baldachýnom vodnej triešte si môžete vychutnať a zachytiť dychberúce kúzlo tohto prírodného zázraku. Prechádzka pokračuje k ďalším vyhliadkam, odkiaľ si môžete prezrieť vodopády zo spodnej i hornej časti. Pôvabná dúha tiahnuca sa nad vodopádmi len umocní ich kúzlo. Na slnkom rozpálených kameňoch sa vyhrievajú korytnačky, medzi stromami sa mihne tieň zvedavej opice. Po neskoršom obede návrat späť na brazílsku stranu.

deň 6 - FOZ DO IGUACU - MANAUS: Doobeda transfer na letisko vo Foz do Iguaçu, odlet do Manaus. Po prílete a uvítaniu na letisku nasleduje transfer do hotela. Poobede prehliadka „mesta kaučukových kráľov“. Prejdete sa centrom, navštívite palác v Rio Negro a Amazonské divadlo, ktoré je najkrajšou opernou budovou v celej južnej Amerike. Nocľah v Manaus.

deň 7 - MANAUS - AMAZÓNIA: Po raňajkách transfer do prístavu. Odchod loďou k sútoku riek Rio Negro a Rio Solimoes, kde je zreteľne vidieť tmavú vodu Rio Negro a hnedú vodu Rio Solimoes. Nasleduje plavba loďou po Amazonke do miesta ubytovania v srdci Amazonského pralesa. Po uvítaní Vás skúsení sprievodcovia zoznámia s itinerárom na ďalšie dni. Program sa môže meniť v závislosti od počasia a aktuálnej situácie v oblasti Amazónie. Nocľah v Amazónii.

deň 8 - AMAZÓNIA: Celodenný program v amazonskom pralese. Prechádzky po okolí, plavby loďou alebo na kanoe, prehliadka obydlí domorodcov, pozorovanie zvierat, to všetko Vás čaká vnútri tajomného pralesa. Nocľah v Amazónii.

deň 9 - MANAUS – SALVADOR DA BAHIA: Doobeda návrat loďou do Manaus, transfer na letisko a prelet do Salvador da Bahia. Po prílete a uvítaní na letisku nasleduje transfer do hotela. Ubytovanie a nocľah v Salvador da Bahia.

deň 10 - SALVADOR DA BAHIA: Celodennú prehliadku mesta začnete v historickej časti Salvador da Bahia, ktorý je koloniálnou metropolou Brazílie. Salvador da Bahia je najstarším brazílskym mestom, do roku 1763 bol hlavným mestom Brazílie. Veľkou atrakciou mesta je najkrajšie brazílske námestie Largo do Pelourinho. Zaujímavou historickou stavbou je kostol Sao Francisco, ktorého vnútorná výzdoba je nazývaná „symfónia zlata“. Poobede návrat do hotela, nocľah v Salvador da Bahia.

deň 11 - PRAIA DO FORTE: Transfer do pôvabného letoviska Praia do Forte, ktoré leží na Kokosovom pobreží v brazílskom štáte Bahia. Poobede krátka prechádzka po meste. Nocľah v Praia do Forte.

deň 12 - PRAIA DO FORTE: Voľný deň pri mori. Možnosť odpočinku na pláži, kúpanie alebo posedenie nad kokteilom v niektorej z príjemných kaviarní. Nocľah v Praia do Forte.

deň 13 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Transfer na letisko v Salvador da Bahia, odbavenie a odlet do Prahy (Viedne).

deň 15 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -