Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh BrazíliouTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Rio de Janeiro.

deň 2 - RIO DE JANEIRO: Prílet do Rio de Janeiro. Transfer z letiska do hotela, ubytovanie. Voľno vhodné na kúpanie na pláži Copacabana v Rio de Janeiro. Nocľah v Rio de Janeiro.

deň 3 - RIO DE JANEIRO: Po jazde autokarom okolo jazera Rodrigo de Freitas prídete na úpätie hory Corcovado, odkiaľ pôjdete pohodlnou pozemnou lanovkou tropickým pralesom Tijuca až tesne pod vrchol Corcovada. Po absolvovaní záverečných schodov k soche Krista Vykupiteľa (Cristo Redentor) na vrcholku Corcovada sa Vám naskytne fantastický pohľad na Rio de Janeiro. Popoludní prechádzka po starom koloniálnom centre Ria, cestou sa môžete zastaviť v kaviarni na šálku svetoznámej brazílskej kávy. Nocľah v meste Rio de Janeiro.

deň 4 - RIO DE JANEIRO: Na druhý deň bude nasledovať výlet k druhému symbolu Ria – svetoznámej Cukrovej homoli. Začnete prechádzkou okolo preslávených pláží Ria. Následne sa najskôr prvou kabínkovou lanovkou vyveziete na horu Urca a ďalšou kabínkovou lanovkou sa vyveziete na Cukrovú homoľu (Pao de Acúcar), odkiaľ sa môžete kochať nádherným pohľadom na najkrajšie mesto sveta. Popoludní individuálne voľno, možnosť fakultatívnej návštevy botanickej záhrady. Nocľah v Rio de Janeiro.

deň 5 - RIO DE JANEIRO - FOZ DO IGUACU: Transfer na letisko, odlet do Foz do Iguacu. Prehliadka vodopádov Iguazu z brazílskej strany. Širšie ako Viktóriine vodopády a vyššie než Niagarské vodopády ponúkajú nezabudnuteľný pohľad na 275 vodopádov a kaskád padajúcich do hĺbky až 80 m v takzvanom Diablovom hrdle. Majestátne hrmiace vodopády, pôsobivá vodná hmla pretkaná nespočetnými dúhami a čarovná scenéria okolitej prírody, to sú vodopády Iguazu. Nocľah vo Foz do Iguacu.

deň 6 - VODOPÁDY IGUAZU: Prehliadka vodopádov Iguazu z argentínskej strany. Cesta vláčikom k najväčšiemu vodopádu Iguazu – k „Diablovmu hrdlu“, kde sa do hlbín valí ohromná masa vody. Pod baldachýnom vodnej triešte si môžete vychutnať a zachytiť dychberúce kúzlo majestátnych vodopádov. Prechádzka pokračuje k ďalším vyhliadkam, odkiaľ si môžete prezrieť vodopády zo spodnej i hornej časti. Pôvabná dúha tiahnuca sa nad vodopádmi len umocní ich kúzlo. Na slnkom rozpálených kameňoch sa vyhrievajú korytnačky, medzi stromami sa mihne tieň zvedavej opice. Po neskoršom obede návrat späť na brazílsku stranu.

deň 7 - FOZ DO IGUACU - MANAUS: Raňajky. Transfer na letisko vo Foz do Iguacu, odlet do Manaus, transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah v Manaus.

deň 8 - MANAUS - AMAZÓNIA: Raňajky, transfer do prístavu. Odchod loďou k sútoku riek Rio Negro a Rio Solimoes, kde je zreteľne vidieť tmavú vodu Rio Negro a hnedú vodu Rio Solimoes. Pokračovanie loďou po Amazonke do miesta ubytovania v srdci Amazonského pralesa, obed, individuálne voľno, večera, odchod loďou na pozorovanie kajmanov. Nocľah v Amazónii.

deň 9 - AMAZÓNIA: Raňajky. Celý deň pobytu na pokraji Amazonského pralesa je určený k poznávaniu miestnej flóry a fauny. Doobeda trekking v Amazonskom pralese, obed, poobede prehliadka obydlí domorodcov, večera. Nocľah v Amazónii.

deň 10 - MANAUS: Raňajky. Návrat loďou do Manaus, transfer z prístavu do hotela v Manaus, ubytovanie. Popoludní poldenná prehliadka Manaus, pri ktorej uvidíte centrum Manaus, palác Rio Negro a Amazonské divadlo, ktoré je najkrajšou opernou budovou Južnej Ameriky. Nocľah v Manaus.

deň 11 - MANAUS - SALVADOR DA BAHIA: Raňajky. Transfer z hotela na letisko. Odlet z Manaus do Salvador da Bahia, transfer do hotela, ubytovanie, voľno. Nocľah v meste Salvador da Bahia.

deň 12 - SALVADOR DA BAHIA: Raňajky. Doobeda prehliadka historickej časti Salvador da Bahia, ktorý je koloniálnou metropolou Brazílie. Salvador da Bahia je najstarším brazílskym mestom, do roku 1763 bol hlavným mestom Brazílie. Veľkou atrakciou mesta je najkrajšie brazílske námestie Largo do Pelourinho. Najkrajšou historickou stavbou je kostol Sao Francisco, ktorého vnútorná výzdoba je nazývaná „symfóniou zlata“. Popoludní možnosť kúpania pri mori. Nocľah v Salvador da Bahia.

deň 13 - SALVADOR DA BAHIA - PRAIA DO FORTE: Raňajky. Transfer zo Salvador da Bahia do Praia do Forte, letoviska ležiaceho na Kokosovom pobreží v brazílskom štáte Bahia. Nocľah v Praia do Forte.

deň 14 - PRAIA DO FORTE: Raňajky. Voľný deň vhodný na kúpanie pri mori a odpočinok. Nocľah v Praia do Forte.

deň 15 - PRAIA DO FORTE - SALVADOR DA BAHIA - PRAHA (VIEDEŇ): Raňajky. Transfer z hotela na letisko v Salvador da Bahia. Odlet do Prahy cez Rio de Janeiro.

deň 16 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), miestne prelety a letiskové poplatky, 13 x nocľah s raňajkami v hoteloch kategórie 3* počas okruhu (v Amazónii plná penzia), všetky transfery počas okruhu, všetky prehliadky a vstupy podľa programu, služby sprievodcu ESO travel, výlet na sútok riek Rio Negro a Rio Solimoes,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 529,- EUR, fakultatívne výlety a vstupy, prepitné, cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň,

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.

Zmena programu vyhradená

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -