Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh KolumbiouTermíny a ceny


deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) - BOGOTA: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Bogoty. Po prílete, pasovej a colnej kontrole, uvítanie na letisku, transfer do hotela, nocľah v Bogote.

deň 2 - BOGOTA: Celodenná prehliadka mesta, ktoré je zaujímavou zmesou španielskej koloniálnej architektúry a moderných výškových budov, ktoré vytvárajú pravouhlú sieť budov a ulíc. Prejdete sa po hlavnom námestí, kde je okrem katedrály a prezidentského paláca aj budova Najvyššieho súdu, ktorý bol v roku 1985 obliehaný a následne na neho boli podniknuté útoky pod taktovkou drogového bossa Pabla Escobara. Návšteva malebnej štvrti La Candelaria, prehliadka Múzea zlata, ktoré ochraňuje 34.000 kusov zlatých predmetov a 20.000 exponátov z kameňa, keramiky či polodrahokamov, ktoré patrili kultúram Quimbaya, Calima, Tairona či Tumaco. Táto kolekcia je považovaná za najvýznamnejšiu zbierku svojho druhu na svete. Galéria maliara Botero, ktorý miloval plné tvary a medzi jeho obrazmi nájdete aj "blahobytnú" Monu Lisu v jeho podaní. Prehliadku ukončíte výjazdom lanovkou na Cerro Monserrat s vyhliadkou na mesto. Nocľah v Bogote.

deň 3 - BOGOTA - ZIPAQUIRÁ - VILLA DE LEYVA: Prejazd do Zipaquirá na prehliadku podzemnej soľnej katedrály Catedral de Sal Zipaquirá, ktorá bola vytesaná v priestore soľných baní. Chrám sa skladá z troch častí, ktoré predstavujú narodenie, život a smrť Ježiša. Prejazd do pôvabného koloniálneho mesta Villa de Leyva, ktorého história siaha až do roku 1572. Krátka prehliadka mesta vrátane námestia a kláštora. Nocľah v o Villa de Leyva.

deň 4 - VILLA DE LEYVA : Dopoludňajšia prehliadka centra mestečka. Návšteva múzea národného hrdinu Antonia Narino a prehliadka unikátneho paláca z ílu Casa Terracota. Po tej bude aj čas na vychutnie si šálky preslávenej kolumbijskej kávy, alebo si zájsť na miestne trhy.

deň 5 - VI LLA DE LEYVA - BOGOTA - MEDELLÍN: Odchod do Bogoty, transfer na letisko a prelet do Medellínu - mesta, ktoré bolo pôvodne pod kontrolou drogových kartelov, vrátane kokaínového kráľ a Pabla Escobara. Krátka prehliadka mesta vrátane ná mestia so sochami od Fernanda Botera a kate drály. Nocľah v Medellíne.

deň 6 - MEDELLÍN: Medellín je nádherné a moderné mesto, ktoré sa preslávilo predovšetkým vďaka drogovému kráľovi Escobarovi. Táto excentrická osobnosť je niektorými zatracovaná a naopak mnohými ľuďmi velebená za to, že postavil školy, nemocnice, kostoly a postaral sa o ubytovanie niekoľkých stoviek chudobných rodín. Dopoludnia prehliadka centra mesta a prechádzka v "Metrocable". Z gondol je krásny výhľad na mesto a údolie Aburrá. V popoludňajších hodinách možnosť fakultatívneho výletu Pablo Escobar Tour - za príplatok.

deň 7 - MEDELLÍN - SANTA MARTA: Dopoludnia individuálne voľno v Medelíne, čas na nákup suvenýrov a následne transfer na letisko a prelet do Santa Marta. Transfer a ubytovanie v hoteli.

deň 8 - PARK TYRONA: Po raňajkách transfer do Parku Tyrone. Nenáročná pešia túra po rezervácii divokou prírodou na mys Cabo San Juan del Guía s prekrásnou plážou a späť (jedna cesta cca 2 hodiny). Možnosť absolvovať cestu tam a späť na koni. Návrat do Santa Marty a nocľah.

deň 9 - SANTA MARTA - CARTAGENA: Po raňajkách transfer do Cartageny. Mesto bolo založené roku 1533, od roku 1994 je centrum mesta a jeho opevnenie zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V popoludňajších hodinách prehliadka historického centra mesta, podľa časových možností prehliadka múzea zlata a múzeá smaragdov. Nocľah v Cartagene.

deň 10 - CARTAGENA: Voľný deň. Možno ho využiť na relax na pláži, nákup suvenírov. Možnosť fakultatívneho výletu na karibské ostrovy Islas del Rosario - kúpanie a šnorchlovanie - za príplatok. Nocľah v Cartagene.

deň 11 - CARTAGENA - BOGOTA: Dopoludnia transfer na letisko v Cartagene a prelet do Bogoty a následne odlet do Prahy.

deň 12 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -