Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh KolumbiouTermíny a ceny


deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) - BOGOTA: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Bogoty. Po prílete, pasovej a colnej kontrole, uvítanie na letisku, transfer do hotela, nocľah v Bogote.

deň 2 - BOGOTA: Celodenná prehliadka mesta, ktoré je zaujímavou zmesou španielskej koloniálnej architektúry a moderných výškových stavieb, ktoré vytvárajú pravouhlú sieť budov a ulíc. Návšteva katedrály, najstaršej štvrte mesta, koloniálnej La Candelaria, Prezidentského paláca, Galérie Botero, múzea zlata, ktoré ochraňuje 34.000 kusov zlatých predmetov a 20.0 00 exponátov z kameňa, keramiky, či polodrahokamov, ktoré patrili kultúram Quimbaya, Calima, Tairona, či Tumaco. Táto kolekcia je považovaná za najvýznamnejšiu zbierku svojho druhu na svete. Výlet lanovkou na Cerro Monserrat s vyhliadkou na mesto. Nocľah v Bogote.

deň 3 - BOGOTA - ZIPAQUIRÁ - VILLA DE LEYVA: Prejazd do Zipaquirá na prehliadku podzemnej soľnej katedrály Catedral de Sal Zipaquirá, ktorá bola vytesaná v priestore soľných baní. Chrám sa skladá z troch častí, ktoré predstavujú narodenie, život a smrť Ježiša. Prejazd do pôvabného koloniálneho mesta Villa de Leyva, ktorého história siaha až do roku 1572. Krátka prehliadka mesta vrátane námestia a kláštora. Nocľah v o Villa de Leyva.

deň 4 - VILLA DE LEYVA : Návšteva dinosaurej expozície s názvom El Fossil, kde je uchovaná takmer celá skamenená kostra prehistorickéh o kronosaura starého cca 1 50 miliónov rokov. Uvidíte dominikánsky kláštor Ecce Homo, ktorý bol založený v roku 1620. Zastávka pri astronomickom observatóriu a obradnom mieste Muiscov, kde sa nachádzajú monolity. Návrat a nocľah vo Villa de Leyva.

deň 5 - VI LLA DE LEYVA - BOGOTA - MEDELLÍN: Odchod do Bogoty, transfer na letisko a prelet do Medellínu - mesta, ktoré bolo pôvodne pod kontrolou drogových kartelov, vrátane kokaínového kráľ a Pabla Escobara. Krátka prehliadka mesta vrátane ná mestia so sochami od Fernanda Botera a kate drály. Nocľah v Medellíne.

deň 6 - MEDELLÍN: Celodenná prehliadka mesta a okolia po stopách Pabla Escobara . Návšteva luxusného väzenia La Catedral, ktoré si Pablo nechal postaviť, ďalej uvidíte mondénnu budovu, kde býval. Zastávka pri dome, kde sa Escobar skrýval a na streche ktorého potom ukončil svoj život. Návšteva cintorína, kde je pochovaný. Prechádzka štvrťou El Poblado. Nocľah v Medellíne.

deň 7 - MEDELLÍN - CARTAGENA: Transfer na letisko, odlet do Cartagena , ktorá leží na severe Kolumbie. Mesto bolo založené v roku 1533, od roku 1994 je centrum mesta a jeho opevnenie zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Po prílete transfer do hotela, v popoludňajších hodinách prehliadka mesta, návšteva kláštora Castillo San Felipe, Cerro de la Popa, historického centra (Torre del Reloj, Iglesia San Pedro Claver, Plaza de la Aduana, Plaza Santo Domingo). Nocľah v Cartagene.

deň 8 - CARTAGENA - ISLAS DEL ROSARIO: Celodenný výlet loďou na ostrovy Rosario Islands s obedom. Juhozápadne od zálivu Cartagena leží 27 malých koralových ostrovov, ktoré boli vyhlásené za Národný park za účelom ochrany nádherného, ale krehkého ekosystému. Zamierite na miestne pláže, vykúpete sa v mori a môžete v kľude relaxovať. Návrat do hotela, nocľah v Cartagene.

deň 9 - CARTAGENA - SANTA MARTA - TAGANGA: Transfer do Santa Marta, ubytovanie v hoteli. Prehliadka mesta, ktorá začína v Quinta San Pedro Alejandrino - malebnom vidieckom dome, ktorý sa stal posledným miestom pobytu Simóna Bolívara pred jeho smrťou. Navštívite rybársku dedinku Taganga, pokračujete do historického centra Santa Marta, kde sa prejdete po koloniálnych uliciach jedného z najstarších miest Južnej Ameriky. Nocľah v Taganga.

deň 10 - TAGANGA - NP TAYRONA: Odchod do Národného parku Tayrona, kde nájdete jeden z najkrajších úsekov karibského pobrežia na úpätí mohutného pohoria Sierra Nevada de Santa Marta. Prechádzka parkom a okolo nádherných pláží, prírodných kúpalísk i San Juan Cape. Návrat do mesta Taganga, nocľah.

deň 11 - TAGANGA - SANTA MARTA - BOGOTA: Odchod na letisko v Santa Marte, odlet do Bogoty a následne odlet do Prahy (Viedne).

deň 12 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -