Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh NórskomTermíny a ceny


Úvod - 12-dňový letecký zájazd

Perex - Spoznajte neopakovateľné krásy Nórskeho kráľovstva cez umelecké a historické Oslo, najstaršie mesto Tonsberg, "Koniec sveta" s výhľadom na Skagerak, mesto Stavanger obklopené nádherným fjordom Lysefjord, druhé najväčšie nórske mesto Bergen, vodopády Langfoss a Laatefossen, plavbou fjordami, neopakovateľnými výhľadmi. Užijete si cestu železnicou Flamsbana, druhý svetovo najdlhší fjord Sognefjorde, vodopády Sedem sestier, Cestu trollov, Atlantickú cestu ako stavbu storočia, či národný park Dovrefjell s pižmoňmi. 

Ubytovanie - 11x ubytovanie v hoteloch 3*

Stravovanie - 11x polpenzia

Poznámka - Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Doprava - letecká

1. deň - Transfer z Bratislavy do Viedne. Odlet do Osla. Po prílete začiatok prehliadky centra mesta – Radnica, Katedrála Krista Spasiteľa, prechádzka pešou zónou Karla Johanna, Opera. Ubytovanie a večera. 

2. deň -

Po raňajkách pokračujeme v prehliadke mesta. Vyvezieme sa k národnej pýche Nórska, k skokanskému mostíku Holmenkollen, dejisku ZOH 1952. Vo Vigeland parku sa poprechádzame medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Dokonale spoznáme polostrov Bygdoy. Vďaka expozíciám Vikingského múzea môžeme obdivovať 1100 rokov staré plavidlá úplne zblízka. Pozrieme si aj polárnu loď FRAM, najsilnejšiu na svete, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Ďalej navštívime múzeum Kon – Tiki. Večer nás čaká plavba po Oslofjorde. Ubytovanie a večera.

3. deň -

Po raňajkách sa presunieme do najstaršieho nórskeho mesta, Tonsbergu – prehliadka. Zastavíme sa na Konci sveta – Verdens Ende s nádherným výhľadom na Skagerak. Navštívime Ibsenovo múzeum v budove, kde pracoval ako lekárnik v meste Grimstad. Pokračujeme na najjužnejší bod Nórska, maják Lindesnes Fyr. Presun na ubytovanie, večera.

4. deň -

Raňajky. Čaká nás výstup na Preikestolen (Kazateľnica) s nádherným výhľadom na Lysfjord a okolie. Pozrieme si staré mesto Gamle Stavanger. Fakultatívne plavba po Lysfjorde. Ubytovanie a večera v Stavangeri.

5. deň -

Po raňajkách presun do druhého najväčšieho mesta Nórska, Bergenu. Zastavíme sa pri vodopádoch Langfoss a Laatefossen. Ubytovanie a večera v Bergene.

6. deň -

Raňajky. Čaká nás celodenná prehliadka Bergenu – navštívime Hanzovnú štvrť, vyvezieme sa lanovkou na vrchol Floyen. Cestou do Myrkdalenu sa zastavíme pri vodopáde Tvindefossen a pri najväčšom nórskom vodopáde Voringfossen. Ubytovanie a večera v okolí Myrkdalenu.  

7. deň -

Po raňajkách sa vydáme na vyhliadku Stalheim, absolvujeme plavbu po Naeroyfjorde (UNESCO) z Gudvangenu do Flamu, prevezieme sa úchvatnou železnicou Flamsbana do Myrdalu a späť, vyvezieme sa na vyhliadku Stegastein, najdlhším cestným tunelom sveta pokračujeme do Laerdalu, navštívime Borgundský stĺpový kostolík. Ubytovanie a večera.

8. deň -

Deň začneme plavbou po najdlhšom a najhlbšom fjorde, Sognefjorde z Fodnes do Mannhelleru. Pozrieme si dedinku Solvorn, pokračujeme k ľadovcu Jostedalsbreen – k splazu Nigardsbreen s ľahkou prechádzkou po horskej ceste 55 ďalej do Lomu, zastávka pri stĺpovom kostolíku. Za pekného počasia sa vyvezieme na úchvatnú vyhliadku Dalsnibba. Odchod na ubytovanie a večera.

9. deň -

Po raňajkách sa budeme plaviť po Geirangerfjorde (UNESCO) z Geirangeru do Hellesyltu okolo vodopádov Sedem sestier. Pokračujeme kompou zo Strandy do Liabygda, ďalej po Ceste trollov, kde sa zastavíme pri Trollej stene. Pozrieme si secesné mesto Alesund, ďalej sa trajektom presunieme do mesta Molde, ubytovanie a večera.

10. deň - Raňajky. Absolvujeme krátku pešiu prehliadku Molde a presunieme sa k stavbe storočia v Nórsku – k Atlantickej ceste, po ktorej si spravíme fotozastávky. Navštívime tretie najväčšie mesto, Trondheim. Pozrieme si katedrálu Nidaros, korunovačné klenoty a Kráľovský palác. Podvečer sa zastavíme pri najvyššom nórskom vodopáde Tännforsen. Ubytovanie a večera v okolí Stiklestad.

11. deň - Deň začneme návštevou miesta zavraždenia patróna Nórska sv. Olafa, pokračujeme prehliadkou baníckeho mesta Roros, presunieme sa do mesta Dombas. V Národnom parku Dovrefjell budeme pozorovať pižmoňov. Ubytovanie a večera v údolí Gudbrandsdalen.

12. deň -

Po raňajkách sa presunieme na letisko do Osla so zastávkou v Lillehammeri. Odlet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.  


Celková cena zahŕňa -

Leteckú dopravu na trase Viedeň – Oslo – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, autokar počas pobytu, trajekty podľa programu, 11x ubytovanie v hoteloch 3* s polpenziou, plavby fjordami Naeroyfjord, Sognefjord, Geirangerfjord, lístok na železnicu Flamsbana, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa -

Doplatok za 1/1 izbu, vstupy, plavby fjordami Oslofjord a Lysfjord, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -