Vyhľadávanie zájazdu

Veľký okruh po ChileTermíny a ceny

Veľký okruh po Chile

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Santiago de Chile.

deň 2 - SANTIAGO DE CHILE: Prílet do mesta Santiago de Chile. Transfer do hotela, ubytovanie. Prehliadka mesta, kde napríklad uvidíme kostol San Francisco, Cerro Santa Lucia, Palacio de la Moneda, Plaza de la Constitución, Catedral de Santiago, či Cerro San Cristobal. Vrcholky Ánd sa týčia nad mestom ako gigantický vejár. Pokojné námestia ustupujú živým nákupným pasážam. Nocľah v Santiago de Chile.

deň 3 - SANTIAGO DE CHILE – CALAMA - SAN PEDRO DE ATACAMA : Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Calama. Potom transfer do San Pedro de Atacama, neobyčajne malebnej osady vo výške 2.000 m a zároveň osady v centre oázy zelene. Nocľah v San Pedro.

deň 4 - ATACAMA - TOCONAO - LOS FLAMENCOS - VALLE DE LA LUNA : Raňajky. Odchod k pláni Atacama. Cestou návšteva mesta Toconao a zastávka pri námestí s typickou miestnou zvonicou. V NP Los Flamencos pri lagúne Chaxa sídlia tri druhy plameniakov. Popoludní odjazd do mesačnej krajiny Valle de la Luna, ktorá je súčasťou rezervácie. V neskorom popoludní je púšť osvietená svetlom zapadajúceho slnka. Piesočné duny vrhajú dlhé tiene a nechávajú vyniknúť reliéf krajiny. Prejazd do Quebrada Cari, a ďalej do San Pedro, nocľah.

deň 5 - GEJZÍRY EL TATIO & DEDINA MACHUCA: V skorých ranných hodinách odjazd ku gejzírom El Tatio vo výške 4.320 m. Počtom gejzírov sú najväčšie na južnej pologuli a po NP Yellowstone v USA a Údolí gejzírov na Kamčatke tretie najväčšie na svete. Príchod počas východu slnka, kedy sú gejzíre najaktívnejšie. Vo vzduchu je cítiť síra, horúca voda vyviera na povrch bublajúcimi pramienkami. Jazierka sú pokryté farebnými kryštálmi soli. Ráz krajiny je ako z iného sveta. Cestou späť navštívime osadu Machuca - jednoduché malé kamenné domčeky so slamenou strechou, prašné cesty, kamenný kostolík - úžasné miesto uprostred vysočiny s veľkolepým výhľadom na Andy a soľné jazero Atacama. Popoludní návrat do mesta San Pedro. Nocľah.

deň 6 - SAN PEDRO - CALAMA - PUERTO MONTT - PUERTO VARAS: Raňajky. Transfer na letisko v Calama, odlet cez Santiago do Puerto Montt. Po prílete krátka prehliadka mesta a prejazd do Puerto Varas, známeho ako „mesto ruží“, ktoré leží pri jazere Llanquihue s vulkánmi Osorno a Calbuco zrkadliacimi sa v jeho krištáľovo čistej vode. Ubytovanie. Nocľah.

deň 7 - PETROHUE - PUELLA: Raňajky. Odchod pozdĺž jazera Llanquihue k Petrohue v NP Vicente Perez Rosales. Krátka zastávka pri vodopádoch Petrohue. Potom plavba katamaránom cez jazero Todos los Santos do malebného koloniálneho mestečka Peulla. Počas plavby sa nám otvoria nádherné pohľady na horu Puntiagudo a mohutný vulkán Osorno. Návrat do hotela v Puerto Varas. Nocľah.

deň 8 - OSTROV CHILOÉ : Raňajky. Celodenný výlet na farbistý ostrov Chiloé so zelenými pastvinami, rybárskymi osadami a mestečkami s drevenými kostolíkmi a domčekmi na koloch (paflafitos) zaradenými na listinu UNESCO. Transfer do prístavu v Pargua, a ďalej trajektom do mestečka Ancud a Castro, ktoré v 17. storočí padlo do rúk holandských pirátov. Neskoro popoludní návrat do hotela v Puerto Varas.

deň 9 - PUERTO VARAS - FRUTILLAR : Po raňajkách sa odveziete pozdĺž pobrežia jazera do mesta Frutillar, ktoré bolo založené nemeckými osadníkmi okolo roku 1850. Tu môžete navštíviť múzeum venované týmto priekopníkom. Uvidíte nemecké koloniálne stavby vrátane vodného mlyna doteraz funkčnej továrne. Návrat do hotela v Puerto Varas, relaxovať alebo objavovať blízke pamiatky v okolí. Nocľah.

deň 10 - PUERTO VARAS - PUNTA ARENAS - PUERTO NATALES : Raňajky. Transfer na letisko v Puerto Montt a odlet do Punta Arenas. Po prílete transfer do Puerto Natales, metropole provincie Última Esperanza (Posledná nádej) a brány do Národného parku Torres del Paine. Ubytovanie, nocľah.

deň 11 - TORRES DEL PAINE: Raňajky. V jednom z najkrajších svetových národných parkov Torres del Paine Vás čaká celodenný výlet, pri ktorom budete mať možnosť obdivovať horské štíty, jazerá, modré ľadovce, lagúny, vodopády, stáda lám guanaco, žulové veže Las Torres, atď. Torres del Paine je najobľúbenejším cieľom turistov, ktorí navštívia Chile. Jedná sa o biosférickú rezerváciu UNESCO, kde bežne uvidíte orlov, kondorov, líšky, plameniaky a ďalšiu zver. Návrat do Puerto Natales, nocľah.

deň 12 - PUNTA ARENAS: Raňajky. Transfer do Punta Arenas, prehliadka mesta. Regionálne múzeum a prístav. Návšteva rozhľadne odkiaľ je krásny výhľad na mesto a Magalhaesov prieliv. Nocľah v meste Punta Arenas.

deň 13 - PUNTA ARENAS – SANTIAGO DE CHILE : Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Santiago de Chile a následne do Prahy (Viedne).

deň 14 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -