Vyhľadávanie zájazdu

Vietnam zo severu na juhTermíny a ceny

Vietnam zo severu na juh

Logická cesta Indočínou, ktorá vás prevedie Vietnamom zo severu na juh. Uvidíte dračie zuby v Halong Bay aj cisárske Hue. Nadchne vás kapitalistický Saigon, no prekvapí aj Hočiminov Hanoj. Dynamicky rozvíjajúca sa krajina, ktorá je aktuálne najväčším turistickým magnetom juhovýchodnej Ázie. Ideálny počet dní a starostlivo pripravená cesta garantujú jeden veľký zážitok.

deň 1 - 1 - Odlet k juhočínskemu moru. Našim cieľom je metropola severného Vietnamu.

deň 2 - 2 -

Dobrý večer, Vietnam! Vitajte v hlavnom meste socialistickej republiky. Privítajú Vás milióny motoriek, plagáty s komunistickými heslami a ruch, o akom ste ani nesnívali. Naše prvé kroky vedú do starého mesta k jazeru Hoan Kiem, ktoré je jeho symbolickým stredom. Stred jazera je považovaný za stred Hanoja. Pivko Hanoi či francúzske červené? Divadlo s unikátnymi vodnými bábkami či prvá jazda rikšami? Prvá noc v exotickej juhovýchodnej Ázii.

deň 3 - 3 -

Vedeli ste, že Hočimin vôbec nechcel mať mauzóleum? Prezrieme si skromný domček, v ktorom strýčko Ho býval, a veľký luxusný Zyl, v ktorom sa vozil. Spoločne si však vychutnáme aj úžasnú históriu a gráciu veľkej dámy Orientu. Budeme sa prechádzať v desiatkach prastarých uličiek remeselníkov jednotlivých cechov a prenesieme sa stovky rokov do minulosti. Veľmi silný zážitok, ktorý prekvapí aj skúsených cestovateľov. Luxusný dom francúzskeho guvernéra položený v nádhernej tropickej záhrade stavaný podľa princípov Feng Šuej. Pagoda na jednom stĺpe, kam sa chodia modliť Vietnamci, aby zabezpečili zdarný pôrod či počatie svojim blízkym. Šťava z čerstvého kokosového orecha, nádherný Chrám literatúry plný kamenných stél a bonsajov. V prvej vietnamskej univerzite (je staršia než tá v Bologni či Oxforde) študovali pod záštitou Konfúcia iba tí najlepší. V tomto nádhernom chráme pochopíme, prečo sa Vietnamu tak darí. Poobede presun 4 hodiny autobusom do Halong Bay. Je len prvý deň, ale máme pocit, že sme tu týždeň. Program je pripravený kvalitnejšie, spíme v Halong Bay hneď pri mori, máme viac času na plavbu a vidíme viac.

deň 4 - 4 -

HA LONG (UNESCO): plavba po zátoke a jej nádherných ostrovčekoch. Pol dňa sa budeme plaviť v tomto zázraku prírody medzi skalnatými Dračími zubami originálnou vietnamskou džunkou. Na hornej palube je miesto na opaľovanie, morské špeciality a biele vietnamské vínko podávané na obed priamo na lodi (obed nie je v cene, za veľmi výhodný doplatok). Prechádzame okolo tých najznámejších skál trčiacich z tyrkysovej vody pokojnej ako zrkadlo (2 000 ostrovov je prirodzenou bariérou). V CK máme bohatší program a stíhame to, čo iní nie! Lovíme zážitky, ktoré iní nedokážu s prihliadnutím na bezpečnosť našich klientov. A toto je stále iba začiatok zájazdu. Každý deň pocítite veľký rozdiel. Popoludní návrat do Hanoja. Cestujeme okolo sýtozelených ryžových polí s tuctom hrobiek. Ryža je život. Cez bývalú demilitarizovanú zónu prechádzame do južného Vietnamu. Miestnou aerolinkou odlietame z Hanoja do cisárskeho mesta Hue. 

deň 5 - 5 -

HUE: cisárske mesto (UNESCO), ktoré si napriek vojne zachovalo svoju unikátnosť. Tušili ste, že aj Vietnamci majú Zakázané mesto a je krajšie než to v Pekingu? Prejdeme cez Poludňajšiu bránu - tak, ako chodili Mandaríni, slony a samotný cisár a následne prejdeme sieňami a palácmi, kam mohli vstúpiť iba konkubíny a eunusi. Umelé jazierko, kde cisár rybárčil, umelý ostrov, kde lovil tigre, čajový altánok, cisársky trón. Dôkladná prehliadka so skúseným sprievodcom. Hrobky dynastie Nguyen sú roztrúsené po okolí, iba s CK navštívime tú najkrajšiu. Ako sa vyrábajú tradičné vietnamské klobúky a vonné tyčinky? Plavíme sa aj po Voňavej rieke, najprv dolu prúdom za bežným životom pri rieke, potom proti prúdu k mostu, ktorý stavala tá istá spoločnosť ako Eiffelovku, popri cisárskej lodi až k najkrajšej budhistickej pagode Vietnamu. Vysvetlíme si, čo je to DMZ a pokračujeme do malebného mestečka Hoi An. Dnes budeme cez Da Nang a Mramorové hory iba prechádzať. Noc v rozprávkovom meste.

deň 6 - 6 -

HOI AN (UNESCO): je veľké prekvapenie. V anketách o najimpresívnejšie mesto vždy porazí Hanoj aj Saigon. Romantické mesto čínskych, japonských, portugalských, holandských, anglických a francúzskych obchodníkov s výnimočnou atmosférou. Odtiaľto sa šíril francúzsky vplyv do Vietnamu a sem prichádzal čínsky porcelán, čaj, jadeit a otroci. Hoi An bol zároveň zástavkou Hodvábnej cesty. Budeme sa prechádzať ako vo sne, ocitli sme sa v 16. storočí. Domorodý trh, úzke uličky, hodvábne lampióny, vysoká kultúrna úroveň mestečka. V cene máme vstupenku do najkrajšieho chrámu mesta, kde sa stretávali čínski obchodníci z jednej provincie. Vysvetlíme si konfucionizmus, taoizmus aj uctievanie predkov – práve toto robí terajšiu Čínu takou silnou a čo už v Číne nenájdete. V cene aj návšteva domu bohatého obchodníka. Takto luxusne sa pred 400 rokmi v Hoi Ane žilo. S vynikajúcim miestnym sprievodcom si prezrieme najväčšiu atrakciu mesta - Japonský most, ktorý kedysi spájal dva svety. Odchádzame z Hoi An a smerujeme opäť na sever. MRAMOROVÉ HORY: hovorí sa, že práve tu je najkrajšia príroda Vietnamu. Päť posvätných hôr pomenovaných po základných taoistických elementoch (voda, drevo, oheň, kov, zem) a my z vyhliadky uvidíme všetky. Obed v našej obľúbenej reštaurácii (4 eurá za miestnu špecialitu a 70 centov za pivo Saigon). Všetci navštívime obrovskú Budhovu jaskyňu a tí zdatní vystúpia so sprievodcom na vrchol hory s nádherným výhľadom. DA NANG, kde sa vylodili na pláži prví americkí vojaci. Dnes sa tu budujú nové luxusné rezorty a Vy tie pláže prosto musíte vidieť. Centrum ríše Čamov, ríše ktorá dokázala jediná konkurovať veľkému Angkoru v Kambodži. Bolo to v dobe, keď boli Vietnamci ešte bezvýznamným vazalom Číny. Budhistické a hinduistické sochy Čamov s erotickými motívmi si vychutnáme v múzeu. Po večernom kultúrnom programe v Da Nangu smerujeme na železničnú stanicu a čaká nás nočný presun vlakom do Nha Trangu, kde sa utužia priateľstvá v našej partii.

deň 7 - 7 -

Príchod na krásne pláže a zaslúžený oddych v letovisku NHA TRANG, kde sa s nami budete cítiť ako v Rio de Janeiro. Pred 40 rokmi tu odpočívali americké jednotky, teraz si tu odpočinieme my. Padne nám to vhod. 3 dni zaslúženého oddychu na plážach z bieleho piesku, kde ponúkajú masáže a fantastické morské potvory. Dáte si večeru v najlepšej reštaurácii priamo na pláži, kde si môžete z úlovku dňa vybrať tú najčerstvejšiu rybu, či sépiu, homára, ktorú pred Vami ugrilujú podľa vašej chuti? Alebo si dáte krevetové kari, špecialitu podniku? Nohy na piesku, luxusné stolovanie a možno Vaše najlepšie morské príšerky.

deň 8 - 8 -

Oddych, načerpanie síl. Kto bude mať chuť, navštívi tisíc rokov staré historické chamské veže. Iní dajú prednosť bahenným kúpeľom. Fakultatívna plavba na okolité ostrovčeky, pre ktoré si francúzski kolonizátori vybrali Nha Trang za miesto svojho oddychu. Po obede si v záchrannom kolese vychutnáme domorodý drink. A čo si dnes dáte na večeru? Krokodíla? Pštrosa? Morského ježka? Alebo homára? Je to len na vás. 

deň 9 - 9 -

Oddych, načerpanie síl. Kto bude mať chuť, navštívi tisíc rokov staré historické chamské veže. Iní dajú prednosť bahenným kúpeľom.

deň 10 - 10 -

Ranný prelet do hlavného mesta južného Vietnamu. SAIGON: prosím, pripútajte sa. Prehliadka vietnamskej Osaky, kde je biznis náboženstvom. Najväčšie mesto Vietnamu s miliónmi motoriek. Ubytovanie v srdci mesta kúsok od rušnej ulice Bui Vien a fascinujúceho trhu Ben Thanh. Na obed národné vietnamské jedlo Pho Bo v reštaurácii, kde ho jedol aj Bill Clinton (3,90 eura). Katolícka katedrála Notre Dame, nádherná koloniálna pošta, opera, novootvorené Vincom Centrum, na ktoré sú v Saigone hrdí.

deň 11 - 11 -

Výlet do Cu Chi tunelov, kde pochopíme, prečo Vietnamci vyhrali každú vojnu. 200 km podzemných tunelov. Zmestíme sa? Ako chutí tapioka, na ktorej prežil Vietcong? Silné múzeum vojny s tými najznámejšími fotografiami, ale aj ukážkou väznice, tigrími klietkami a gilotínou. Dnes si vysvetlíme tri indočínske vojny. Vietnamci porazili v druhej polovici 20. storočia Francúzsko, USA aj Čínu. Klub z roku 1959 s úžasnou tradíciou a živou hudbou, kde sa počas vietnamskej vojny stretávali novinári, či výhľady z 23. poschodia vínového baru hotela Sheraton, alebo kávička na streche hotela Rex? Nebudete veriť, že ste v socialistickej republike! V parkoch mesta sa tancuje večer tango, ráno sa cvičí tai chi. Mesto plné kontrastov. V luxusných obchodoch alebo na nočných trhoch minieme posledné milióny dongov. Večerný transfer na letisko a odlet z krásneho Vietnamu. 

deň 12 - 12 - Prílet do Európy.


Cena zahŕňa

ubytovanie v 3*- 4* hoteloch v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

2 lokálne prelety (Hanoj - Hue & Nha Trang - Saigon)

raňajky

bohatý program vo Vietname

nočný presun ležadlovým vlakom

-sprievodcu

vstupné

množstvo prehliadok a výletov

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, prepitné, stravu (okrem uvedenej), víza, dva vnútroštátne prelety, poistné.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -