Vyhľadávanie zájazdu

Vietnamom od severu na juh KÚZLO INDOČÍNYTermíny a ceny

Vietnamom od severu na juh KÚZLO INDOČÍNY

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO HANOJA: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Hanoja.

deň 2 - PRÍLET TO HANOJA: Prílet do Hanoja, transfer do hotela. Relax v hoteli, večera v miestnej reštaurácii, nocľah.

deň 3 - HANOJ: Raňajky. Celodenný okruh po hlavnom meste Vietnamu s návštevou Ho Chi Minhovho mauzólea (zvonku), jeho bývalej rezidencie a konfuciánskeho Chrámu literatúry (prvej univerzity vo Vietname založenej v roku 1075), Pagody jediného stĺpu. Obed v hanojskom štýle. Po obede návšteva chrámu Ngoc Son, pagody Tran Quoc a pozostatkov hanojskej citadely, ktoré patria k pamiatkam UNESCO. Večer návšteva tradičného hanojského divadelného predstavenia vodných bábok. Nocľah.

deň 4 - LOĎOU DRAČOU ZÁTOKOU: Raňajky. Odchod do Ha Long, po príchode ubytovanie na lodi. Plavba medzi tisíckami ostrovčekov v slávnej Dračej zátoke s kúzelnými krasovými scenériami a jaskyňami. Toto miesto je právom na zozname svetového dedičstva UNESCO. Obed na palube lode. Počas plavby ukážka prípravy tradičného vietnamského jedla. Možnosť plavby na pramici s preplávaním morského tunela do priepasti Luon. Príležitosť na kúpanie v mori na ostrove Ti Top, z ktorého vrcholu je krásna vyhliadka na panorámu zátoky. Večera a nocľah na lodi uprostred Dračej zátoky.

deň 5 - KRASOVÁ OBLASŤ NINH BINH: Možnosť ranného cvičenia Tajči na palube lode, raňajky. Pokračovanie v plavbe s návštevou jaskyne Sung Sot. Obed na lodi. Popoludní vylodenie a odchod do provincie Ninh Binh, kde navštívite unikátnu krasovú oblasť zapísanú na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Archeologické pamiatky tejto oblasti sú staré 30 000 rokov. Ubytovanie a nocľah v Ninh Binh.

deň 6 - PRÍRODNÁ REZERVÁCIA TRANG AN: Raňajky. Odchod do prírodnej rezervácie Trang An, ktorá je pod záštitou UNESCO. Jedná sa o unikátnu krajinu s krasovými útvarmi. Po rieke sa na loďkách dostanete ku komplexu jaskýň Toi, Nau Ruou, ktorými preplávate. Počas plavby prehliadka budhistického chrámu. Obed v miestnej reštaurácii. V poobedňajších hodinách odchod na letisko v Hanoji. Prelet do prímorského letoviska s francúzskym šarmom Dong Hoi - ubytovanie v hoteli, nocľah.

deň 7 - KRÁĽOVSTVO JASKÝŇ: Raňajky, cesta do Národného parku Phong Nga - Ke Bang, zapísaného do zoznamu UNESCO a prezývaného Kráľovstvo jaskýň. Plavba krasovou oblasťou po rieke Son skrz unikátnu jaskyňu Phong Nha, návšteva krasových útvarov. Obed v miestnej reštaurácii, transfer do kráľovského mesta Hue, po ceste prehliadka vojenského cintorína a pamätného mostu Hien Luong cez rieku Ben Hai, ktorá tvorila demarkačnú čiaru medzi južným a severným Vietnamom. Ubytovanie v Hue, nocľah.

deň 8 - NEBESKÝM PRIESMYKOM DO HOI AN: Raňajky, prehliadka Hue - Cisárskeho paláca so Zakázaným mestom a kráľovskými oltármi dynastie Nguyen, plavba loďou k pagode Thien Mu a hrobke cisára Tu Duc. Obed v miestnej reštaurácii, transfer do Hoi An skrz Nebeský priesmyk, ktorý oddeľuje trópy a subtrópy. Ubytovanie a nocľah v Hoi An.

deň 9 - MALÝ ANGKOR WAT MY SON: Raňajky, výlet do My Son, chrámového komplexu taktiež nazývaného Malý Angkor Wat, ktorý je zrkadlom starobylej čamskej kultúry, zapísaného na zozname UNESCO. Uvidíte tu pozostatky hinduistických chrámov a iné dochované pamiatky čamskej kultúry. Obed v miestnej reštaurácii. Poobede prehliadka Hoi An s jeho starými kupeckými domami, čínskymi chrámami či japonského zastrešeného mosta a tradičných trhov v Hoi An. Nocľah v Hoi An.

deň 10 - PRELET DO HO CHI MINH CITY: Raňajky. Prehliadka Hue. Prehliadka pagody Thien Mu a hrobky z cisarského obdobia. Transfer na letisko k letu do Ho Chi Minh City. Podvečerná prehliadka centra mesta, pagody Thien Hau v čínskej štvrti, večera. Ubytovanie, nocľah.

deň 11 - DELTA MEKONGU: Raňajky. Odchod do My Tho, vstupnej brány Mekongu, kde uvidíte najstaršiu miestnu pagodu Vingh Trang. Prejazd do Cai Be, odkiaľ pokračujete loďou po úzkych aj širokých ramenách rieky Mekong. Uvidíte typický život miestnych obyvateľov, navštívite výrobňu ryžového papiera a zoznámite sa s miestnym tropickým ovocím. Obed v miestnej reštaurácii. Návrat do Ho Chi Minh v podvečerných hodinách. Nocľah.

deň 12 - LETOVISKO MUI NE: Raňajky. V dopoludňajších hodinách individuálne voľno. Možnosť fakultatívneho výletu do známych podzemných tunelov Cu Chi. V popoludňajších hodinách transfer do letoviska Mui Ne. Ubytovanie, nocľah.

deň 13 - LETOVISKO MUI NE: Raňajky. Individuálne voľno. Nocľah.

deň 15 - ROZPRÁVKOVÝ POTOK, HO CHI MINH CITY: Raňajky. Návšteva Rozprávkového potoka (Suoi Tien). Ide o zaujímavú ukážku vodnej erózie v púštnej oblasti. Obed v miestnej reštaurácii. Prehliadka chrámu Van Thuy Tu, postaveného v 18. storočí k ucteniu veľrýb. V popoludňajších hodinách transfer do Ho Chi Minh City, odlet.

deň 16 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -