Vyhľadávanie zájazdu

Villaggio Marco Polo *** Taliansko Kalábria polpenziaTermíny a ceny

Villaggio Marco Polo *** Taliansko Kalábria polpenzia

Rýchly popis:

Nádherné villaggio na jednom z najkrajších miest Capo Vaticano je postavené na svahu v troch úrovniach. Ku pláži vedie cestička a výťah za polatok  0,20.

COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYPoloha:
cca 2 km od mestečka Tropea, 50 - 350 m od pláže.

Ubytovanie:
recepcia, bar, reštaurácia, bazén, tenisové a futbalové ihrisko, obchod, amfiteáter.

Izby:
2 - 4 lôžkové typu Economy, alebo izby Clasic (zrekonštruované izby -  izby za príplatok),  všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie, telefón, sušič na vlasy, minibar, TV, klimatizáciu cca od 10.6.-10.9.,  3. a 4. lôžko je poschodová posteľ. Nie všetky izby majú balkón. Detská postieľka je na vyžiadanie je za poplatok 60EUR/týždeň. Wi-Fi  za poplatok,  trezor za poplatok 10 EUR/týždeň.

Stravovanie:
polpenzia , raňajky kontinentálne, večere servírované výber z 3 druhov zloženého z prvého a druhého chodu, prílohy a čapovaná voda.

Pláž:
súkromná piesočnatá pláž z bieleho piesku, plážový servis .

Doprava:
individuálna

V cene je zahrnuté:
7 x ubytovanie s polpenziou, plážový servis  ( slnečník a 2 kreslá) v cene do 9.7 a od 1.9., spotreba energií, bazén, animácie cca od 10.6.-10.9., plážový servis (slnečník a dve kreslá), klimatizácia, asistenčné služby delegáta.

V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: platba na mieste - miestna pobytová taxa.  Odporúčaný doplatok:  komplexné cestovné poistenie  (vrátane poistenia Covid) KOMFORT 3,70 EUR/osoba/deň, alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/osoba/deň. Asistencia k motorovému vozidlu 2,20 EUR/deň.

Ostatné doplatky platba na mieste: malé zvieratá povolené za poplatok 120,- EUR/týždeň mimo spoločenské priestory. Detská postieľka 60EUR/týždeň.Typ stravy:
polpenzia

Informácie o krajine a stredisku:
Azda najkrajším mestečkom tejto oblasti je Tropea perla Tyrrhénskeho mora, ktorej vznešenosť akoby sa vznášala nad  morom. Pochádza z  grécko – normandského obdobia. Týči sa tu normandská katedrála z  11. storočia, kostol Sv. Márie na vrchole skalnatého útesu so strmým prístupovým scho diskom a kostol Sv. Františka z Assisi. Tieto tri dominanty spolu s množstvom iných kostolov, kaplniek, palácov a  sieťou vydláždených úzkych uličiek dotvárajú typický kolorit juhotalianskeho mestečka. Mnohé z  uličiek vedú k  vyhliadke, ktorá je 60 m nad  morom, s  úchvatným pohľadom na  záliv Tropey, známy svojou až neprirodzene tyrkysovou vodou. Turisti tu radi ochutnávajú miestnu kuchyňu v tradičných reštauráciách, výbornú zmrzlinu, cappuccino a  pre Kalábriu typickú marmeládu z  červenej cibule a  čokoládu s  feferónkami. Mestečko Tropea vo  vás zanechá hrejivý pocit na  duši, jeho úžasná atmosféra navodí pocit šťastia, dovolenkovej pohody a  mnohých nádherných spomienok. V okolí mestečka vo vzdialenosti od 5 do 10 km sa nachádzajú strediská ako Briatico, Marina di Zambrone a  Ricadi – oblasť Capo Vaticano, ktorá je azda najmalebnejšia s nádhernými piesočnatými plá žami, tyrkysovým morom a  množstvom zelene. Z  tejto oblasti je nádherný, romantický výhľad na  3 Liparské ostrovy vulkanického pôvodu – historický ostrov Lipary, ostrov Vulcano so sírovým jazerom a ostrov Stromboli s krásnou čiernou plážou a stále činnou sopkou  

Fakultatívne výlety:

Sicília – je známa stále aktívnou sopkou Etna a mestom Taormina, ktoré je jedno z najkrajších a najnavštevovanejších nielen pre jej histo - rické pamiatky, ale aj prenádherné námestia plné kaviarní aobchodíkov sosuvenírmi (celodenný výlet). Liparské ostrovy – výlet na 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrove Lipari možnosť okružnej prehliad - ky so sprievodcom alebo prechádzka historickým mestom Lipari. NaVulcane možnosť využiť liečivý kúpeľ naplážach zosopečného piesku (celodenný lodný výlet). Nočné Stromboli – lodný výlet na ostrov Stromboli, ktorý je známy svojim stále činným vulkánom, prehliadka mesta, pohľad nasvah Sciara del Fuoco s očarujúcimi sopečnými erupciami, ktoré sú približne v 20 minútových intervaloch (poldenný výlet loďou). Pompeje s Vezuvom – prehliadka antického mesta Pompeje, ktoré leží asi 20 km smerom najuhovýchod od Neapola naúpätí Vezuvu, blíz - ko Neapolského zálivu. Po výbuchu Vezuvu, bolo celé mesto zasypané 7 metrovou vrstvou popola. Po prehliadke presun k sopke Vezuv – kukráteru, odkiaľ je krásny výhľad na Neapol aSorrento (celodenný vylet). Kristo di Maratea – približne 22 m vysoká socha KRISTO DI MARATEA, podobná soche v Rio de Janeiro. Je to miesto najviac navštevované tu - ristami, s možnosťou nákupov suvenírov typických preKalábriu a mesto Maratea (poldenný výlet ). Akvapark – v stredisku Praia a Mare sa nachádza jeden z najväčších akvaparkov vjužnom Taliansku (poldenný výlet). Pozn.: vzhľadom na veľkosť územia Kalábrie nie je možné v niektorých strediskách ponúkať všetky uvedené výlety. Bližšie informácie vám poskytneme pred odchodom na dovolenku, alebo vám poradíme pri kúpe vašej dovolenky.
 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -