Vyhľadávanie zájazdu

Z Quebecu do MiamiTermíny a ceny

Z Quebecu do Miami

S láskou pripravená cesta, ktorá vedie naprieč východným pobrežím severnej Ameriky. Z chladných plání provincie Quebec cez najdôležitejšie mestá Kanady a USA až do subtropickej Floridy. Ak plánujete USA a Kanadu navštíviť len raz, tak toto by mala byť vaša voľba. 15 skvele strávených dní v spoločnosti spolucestovateľov.

deň 1 - 1 -

Odlet z Európy do Kanady. Po prílete presun z letiska v Montreale do hotela. Oddych po ceste a aklimatizácia na časový posun.

deň 2 - 2 -

Celodenný výlet do Quebec city. Ráno začneme prírodou. Prejdeme sa po visutom moste ponad najvyššie vodopády v provincii Québec, Chute Montmorency. Nie sú tak mohutné ako Niagara, ale majú svoje čaro. Okolo Citadely, vojenského opevnenia z čias britskej nadvlády, sa dostaneme na promenádu v starom, hornom meste. Tu stojíme pred Château Frontenac, jedným z najfotografovanejších hotelov na svete. Pomaly sa z horného mesta prejdeme do dolného mesta, kde nás čaká Place Royale s malým kostolíkom Notre Dame des Victoires z konca 17. storočia. Na nástennej maľbe nájdeme odvolávku na Slovensko a v reštaurácii U bláznivého prasiatka si dáme geniálnu francúzsku cibuľovú polievku a tie najlepšie bravčové rebierka na svete. Rebierka sú jemne zaúdené a dopečené v javorovom sirupe, nič tradičnejšie v Kanade nenájdete.

deň 3 - 3 -

Pútnické miesto pri mestečku TROIS RIVIERE. Tu, v Cap de la Madeleine, stoja dva kostoly. Starý, ktorý je výsledkom prvého zázraku (zamrznutie rieky) a miestom zázraku druhého (takzvaný zázrak otvorenia očí). MONTREAL. Cestou do centra Montrealu sa pozrieme zblízka na Olympijský komplex z roku 1976. centrum mesta sa skladá z troch častí. Staré mesto, nové mesto a mesto podzemné. V starom meste sa zachovalo niekoľko pekných historických budov. Väčšina z nich sa nachádza medzi radnicou a námestím Place d`Armes. Z nábrežia prístavu, ktoré sa mení na oddychovú zónu, je pohľad na zaujímavý architektonický počin. Habitat 67 bol navrhnutý a postavený ako súčasť veľtrhu Expo 67.

deň 4 - 4 -

Hneď po raňajkách sa vydáme na vyhliadku na mesto, na kopec, ktorý dal mestu meno. Neďaleko je Oratórium sv. Jozefa, najväčší kanadský kostol. Vo vnútri uvidíte, čo ste ešte pravdepodobne nevideli v žiadnom inom. OTTAWA. Pozrieme sa na mesto z Peace Tower. Z parlamentného vŕšku sa okolo systému plavebných komôr na Rideau kanáli dostaneme k Château Laurier, národnej galérii so známou sochou Mamana, k jedinečnému drevenému kostolu Notre Dame až na Byward market, miesto pôvodného starého mesta a chudobnej štvrte starej Ottawy.

deň 5 - 5 -

Dnes nás čaká najväčšie mesto Kanady a štvrté najväčšie mesto severnej Ameriky – TORONTO. Centrum mesta pripomína malý New York. Dnes máme ale na pláne vyviezť sa na najvyššiu vežu západnej pologule. CN Tower má hornú vyhliadku vo výške 447m a momentálne je to piate najvyššie miesto, kam sa dostanete na vyhliadku. Dáme si dobrú večeru v Distillery district, alebo v Barberian´s steak house?

deň 6 - 6 -

Včera sme sa prešli po biznis štvrti mesta, pozreli sme sa na mesto z vtáčej perspektívy a dnes sa prejdeme po tej staršej časti. Pozrieme sa na budovu parlamentu provincie Ontario, povieme si niečo o meste a krajine ako takej a po University avenue sa dostaneme k najstaršiemu zachovanému domu v Toronte. Ochutnáme najlepší kanadský hot-dog v Amerike pred radnicou. Už naobedovaní sadneme do áut a popri brehu Ontárijského jazera sa dostaneme k NIAGARSKÝM VODOPÁDOM. Sú považované za jedny z troch najkrajších na svete. Budeme tu mať čas si ich poriadne vychutnať.

deň 7 - 7 -

Hneď po raňajkách prekročíme hranicu do USA. Nastúpime na diaľnicu a tá nás dovedie až do mesta, ktoré nikdy nespí. Samotná cesta trvá približne 8 hodín a vedie cez štát New York a New Jersey. Krásna cesta mierne hornatou a lesnatou krajinou. Sme v meste, ktoré nikdy nespí, tak hurá doňho. NEW YORK, NEW YORK.

deň 8 - 8 -

Dnes nás čaká spoločná prehliadka Manhattanu. Keďže každý má šancu si vybrať hotel, ktorý mu najviac vyhovuje, pozbierame sa z hotelov a prehliadku začneme na dolnom Manhattane. Z Battery parku je pohľad na Ellis Island a na Sochu slobody. Okolo najstaršieho parčíku v New Yorku a soche útočiaceho býka sa prejdeme k pravdepodobne najbohatšiemu kostolíku na svete, kostolu Trinity. Pozrieme sa na pamätník 9/11, miesto kde stáli Dvojičky svetového obchodného centra. Prejdeme sa po Wall street a povieme si niečo o tomto „divokom“ mieste, ktoré sa mnohokrát stalo predlohou filmov. Wall street nás dovedie k East river a k vyhliadke na Brooklynský most. Z dolného Manhattanu sa presunieme na horný. V tejto časti sa nachádza slávny Central park s chronicky známymi miestami. Dakota building, Strawberry fields, Trumpove klzisko a hotel Plaza.

deň 9 - 9 -

Aby sa nám trošku zmenil pohľad na mesto, pôjdeme si Manhattan pozrieť z vody. Plavba nás zoberie po rieke Hudson k soche Slobody, okolo dolného Manhattanu do East river a popod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN. (Plavba je fakultatívna). Zvyšok dňa strávite podľa svojej chuti a nálady či už nákupmi, galériami alebo relaxom v Central Parku. Tí, čo na plavbu nepôjdu majú celý deň pre seba.

deň 10 - 10 -

Opustíme New York a čaká nás hlavné mesto USA, veľmi príjemná metropola Washington DC. Hlavné mesto USA WASHINGTON DC bolo vytvorené umelo z darovaných pozemkov Virgínie a Marylandu. Najprv boli postavené dve najdôležitejšie budovy – Capitol a sídlo prezidenta. Od roku 1800 je plne funkčné a ostalo ako hlavné mesto rastúcich spojených štátov do dnešných dní. Už v 19 storočí bolo mesto naplánované a viac-menej sa rozostavenie dodržalo. Na veľkom priestranstve sú známe pamätníky, múzeá a iné budovy dôležité pre chod krajiny.

deň 11 - 11 -

Prejdeme celý National Mall od Bieleho domu, okolo Lincolnovho pamätníka, cez múzeum letectva a vesmíru po Capitol. Prehliadku zakončíme pri Fordovom divadle, kde bol postrelený Abraham Lincoln. Okrem National Mall sa tu nachádza aj známy cintorín Arlington, kde je pochovaný aj JFK so svojou rodinou. Neďaleko je Pentagon, chronicky známa budova ministerstva obrany USA. Mesto má peknú úpravu, je tu pohoda a po uponáhľanom a preplnenom New Yorku pôsobí ako balzam.

deň 12 - 12 -

Na krídlach amerického sna sa prenesieme na teplučkú Floridu, kde nie je od pobrežia žiadne mesto vzdialené viac ako 120 km. Navštívime Národný park Eveglades, ktorý sa nachádza v rozsiahlych bažinách, z veľkej časti pokrytý mokraďami so svojou špecifickou faunou a flórou. Zážitkom je rýchla jazda na tzv. airboats alebo vznášadlách, ktoré sa pohybujú plytkými močariskami rýchlosťou aj 70 km/h. Everglades je známy predovšetkým vďaka aligátorom, ktorého, ak budeme mať šťastie, uvidíme vo svojom prirodzenom habitate. Naučíme sa rozdiely medzi aligátormi a krokodílmi. Podvečer voľný program v Miami.

deň 13 - 13 -

MIAMI: Mesto, kde sa zrodil krém na opaľovanie, a zároveň sídli aj jeden z najväčších amerických lyžiarskych zväzov. Pozrieme si historickú Art Deco štvrť, najväčšiu kolekciu budov postavených v tomto architektonickom štýle, ktorý po získaní titulu "národná kultúrna a architektonická pamiatka" nesmie podliehať zmenám dizajnu. Jednu z víl na Ocean Drive vlastnil aj slávny módny návrhár Gianni Versace. Zažijeme aj zaujímavé, svetoznáme Wynwood Walls. Ide o outdoorovú galériu so zbierkou streetartového umenia od old school až po inovátorov. Každý rok sa tu stretávajú umelci z celého sveta. Downtown vás okúzli modernými mrakodrapmi aj hispánskou atmosférou. Zastavíme sa na najlepšiu kubánsku kávu v meste v časti Little Havana. Reštaurácie a puby, z ktorých sa ozýva kubánska hudba. Tanečníci, vôňa pravých cigár a pravá atmosféra obyvateľov, ktorí v minulosti prišli z Kuby a priniesli si sem aj svoju kultúru. Poldenná prehliadka a voľný program, kedy si viete dať prechádzku po pláži s bielym pieskom, ktorá je plná pestrofarebných veži plavčíkov. Relax na pláži. Na legendárnej Ocean Drive môžete ochutnať najpopularnejší koktail osviežujúceho Bulldoga - do obrovského poháru plného Margarity Vám ponoria mexickú Coronu.

deň 14 - 14 -

Posledné chvíle strávené na pláži, pobalíme nakúpené veci a odchádzame na letisko, odkiaľ odletíme ponad Atlantický oceán späť do Európy.

deň 15 - 15 - Prílet.


Cena zahŕňa

prelet Washington - Miami

13 x ubytovanie v izbách pre dve osoby v 3* hoteloch strednej triedy Viac o ubytovaní - tu.

dopravu podľa programu

letiskové transfery

všetky cestné poplatky

sprievodcu

asistenčné služby

výlet a jazda v Everglades

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, ostatné vstupné do pamiatok a atrakcií, vreckové, ESTA do USA a eTA do Kanady, stravu, resort fee v hoteloch (cca od 4 do 55 usd/1 izba/1noc), vratný depozit za izby, batožinu na vnútroštátnych letoch v USA/Kanade a letoch do Karibiku  


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -